Z Łodzi polecimy na wakacje do Bułgarii i Turcji. Nowe czartery z łódzkiego lotniska

Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta rozpoczyna współpracę z Biurem Podróży TUI. Po raz pierwszy touroperator wyczarterował dwa samoloty, które przez cały sezon będą wozić pasażerów na wakacje do Bułgarii i Turcji. TUI rozpoczął już sprzedaż oferty z Łodzi na lato 2020.

Z Łodzi polecimy na wakacje do Bułgarii i Turcji. Nowe czartery z łódzkiego lotniska -  fot. CC0 license
Z Łodzi polecimy na wakacje do Bułgarii i Turcji. Nowe czartery z łódzkiego lotniska , fot. CC0 license

Dotychczas TUI wysyłało pasażerów na wakacje z Łodzi, ale zajmowali oni miejsca w samolotach wyczarterowanych przez innych touroperatorów. W tym sezonie TUI postanowiło postawić na Łódź i po raz pierwszy biuro będzie operować swoimi dwoma samolotami. W środę, 12 czerwca odleciał pierwszy samolot do Antalyi. Drugi - do Burgas - odleci w piątek. Będzie to maszyna Bulgaria Air, narodowego przewoźnika bułgarskiego, która przyleci do Łodzi po raz pierwszy. Zgodnie z tradycją zostanie powitana salwą wodną (piątek, 14 czerwca o godz. 4.40).

Biuro TUI planuje dłuższą współpracę z Łodzią. Już teraz na stronie touroperatora można kupować ofertę first minute na wakacje w 2020 roku do Turcji i Bułgarii. Co ciekawe, w przyszłym roku oferta do Antalyi zostanie podwojona i będzie można tam polecieć dwa razy w tygodniu w środę i sobotę, dzięki czemu łodzianie zyskają możliwość zakupy wycieczek 10 dniowych. Ceny zaczynają się od 900 zł.

Oprócz TUI łódzkie lotnisko współpracuje z największymi organizatorami turystyki: Rainbow, Neckermann, Grecos Holiday, Coral Travel, Exim Tours oraz Itaka.

- Bardzo nas cieszy, że zaufał nam kolejny touroperator, na bardzo dynamicznie rozwijający się na polski rynku. Jeszcze bardziej cieszy mnie, że już na początku tego sezonu ogłaszamy podwojenie operacji do Turcji w kolejnym sezonie, a touroperator uruchomił już sprzedaż wycieczek na kolejne lato. Tak wczesna decyzja TUI oznacza, że nasz pasażer może być spokojny o możliwość podróżowania na wakacje z Łodzi. A dla lotniska to kolejne potwierdzenie, że łódzkie to silny rynek, ze swoim potencjałem, a zatem potwierdzają się wszystkie nasze spostrzeżenia i informacje przekazywane przewoźnikom i operatorom turystycznym - mówi Artur Fraj, Dyrektor Handlowy Portu Lotniczego w Łodzi.

- W 2017 roku nie było w Łodzi letnich czarterów. Ten czas intensywnie wykorzystaliśmy na budowanie relacji zarówno z przewoźnikami, jak i z touroperatorami. Łatwo nie było, ale wysiłek się opłacił. W 2018 roku zaufały nam najpierw biura podróży Rainbow i Coral Travel, które rozpoczęły loty od nas do Bułgarii i Turcji, a w tym sezonie touroperatorzy podwoili ofertę do Antalyi i do Burgas. Widzimy, że w tym segmencie ruchu organizatorzy wakacyjnego wypoczynku dostrzegają potęgę łódzkiego rynku i potrzeby mieszkańców Łodzi i regionu - mówi Anna Midera, prezes Portu Lotniczego Łódź.

Poza Turcją i Bułgarią łódzkie lotnisko ma w wakacyjnej ofercie także grecką wyspę Zakynthos, która znakomicie się sprzedaje. Oprócz pakietu turystycznego w biurach podróży można kupić same bilety na wolne miejsca w samolotach do wszystkich czarterowych destynacji. W wakacje łódzkie lotnisko proponuje także regularne połączenie Ryanaira do Aten. Cena biletów w szczycie sezonu zaczyna się od 97 zł.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Port Lotniczy w Łodzi -  fot. Archiwum UMŁ

Jaka będzie przyszłość lotniska w Łodzi?

BRP

Idea budowy logistycznego hubu cargo na terenach lotniska i w jego okolicy ma związek z... więcej

Kamienica przy ul. Roosevelta 17 -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Wypiękniała kolejna kamienica w centrum

Małgorzata Loeffler / ZIM

Detale snycerskie, kartusze herbowe, maszkarony z pióropuszami i róg obfitości: wypiękniała kolejna... więcej

Bartłomiej Kubiak -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

W miejskiej poradni pracuje najlepszy masażysta w województwie łódzkim

Jolanta Baranowska / BRP

Bartłomiej Kubiak jest najlepszym fizjoterapeutą - masażystą w województwie łódzkim, a pracuje w... więcej

Katarzyna Dyzio -  fot. Archiwum UMŁ

Nowa strategia Łodzi, nowa jakość partycypacji

BRP

Nowa strategia miasta to także nowe oblicze partycypacji społecznej. Od dziś zajmie się nią nowe... więcej

Iwona Zatorska-Sytyk, wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich i Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak

Łódź Buduje ul. Obywatelską

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Zaczynamy jedną z najważniejszych tegorocznych inwestycji. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą prac. więcej

Kontakt