Z początkiem kwietnia zmiany rozkładów jazdy linii 2, 10, 68, 69, 72, 96, H i W

Stale monitorujemy sytuację w autobusach i tramwajach i zwiększamy ilość kursów lub wprowadzamy zmiany, aby zapewnić odpowiednią ilość miejsc dla pasażerów i dopasować się do zmian w zakładach pracy.

Adrian Strąkowski Łódzka Komunikacja

1 kwietnia pojawi się dodatkowy wariant linii 72B, który zapewni więcej kursów przez al. Ofiar Terroryzmu 11 września, gdzie są zakłady pracy, ale jednocześnie obsłuży pasażerów z ul. Olechowskiej. Do tej pory linia 72A kursowała przez Olechowską, a linia 72B przez al. Ofiar Terroryzmu 11 września. Z początkiem miesiąca zamienimy część kursów linii 72A, na dodatkowy wariant linii 72B, który pojedzie przez ul. Olechowską, a następnie przez Transmisyjną, al. Ofiar Terroryzmu 11 września, Józefiaka i Zakładową na Janów. Nowe kursy oznaczone zostaną na rozkładach i wyświetlaczach w pojazdach.

Ponadto od 1 kwietnia zmienią się rozkłady jazdy linii 10A, 10B, 96C, H i W.

Linia 10A otrzyma dodatkowe kursy w godzinach 5/6, aby zapewnić odpowiednią ilość miejsc i nie narażać pasażerów już jadących z Olechowa linią 10B na towarzystwo zbyt dużej ilości osób. W związku z tym, zmieni się też rozkład linii 10B.

Linia 96C otrzyma dodatkowy kurs o godz. 4:27 z Teofilowa.

Rozkład linii H dopasowany zostanie do zmian pracy w firmie Hydro. Ustawiona zostanie również rezerwa autobusowa, która w razie potrzeby pojedzie jako drugi autobus za rozkładowym pojazdem. 

Linia W otrzyma dodatkowe kursy z ronda Inwalidów po godz. 6 i zmieni godziny odjazdów w pozostałych porach, aby dopasować rozkład do zmienionych grafików w zakładach pracy. Dodatkowe kursy po dojechaniu do pętli Dworzec Łódź Dąbrowa, bezpośrednio zjadą do zajezdni Nowe Sady po trasie linii 69A przez Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Broniewskiego, Politechniki i Obywatelską. Bez przesiadki będzie można pojechać dalej w kierunku Chojen i Rokicia.

Natomiast od 2 kwietnia zmieni się rozkład jazdy linii 68 i 69. W rozkładzie linii 68 przesunięty zostanie kurs z Retkini po godz. 22, aby ułatwić przesiadkę na linię N4A na Pabianickiej. Linia 69 otrzyma dodatkowe kursy w godzinach zmian w pracy.

Ponadto od 3 kwietnia zmiany pojawią się na linii 2, której rozkład jazdy zostanie dopasowany do zmienionych godzin pracy na Dąbrowie Przemysłowej.

Prosimy o śledzenie informacji o zmianach w kursowaniu linii, oraz weryfikację godzin odjazdów na stronie mpk.lodz.pl, ponieważ na bieżąco po informacjach od firm, wprowadzane są zmiany, aby umożliwić bezpieczny i komfortowy dojazd do pracy. Aktualne rozkłady jazdy, dostępne są na stronie MPK-Łódź, po wyborze linii i przystanku, w opcji „tabliczka jak na przystanku”. Rozkład w dni robocze opiera się na sobotnim rozkładzie jazdy z dodatkowymi odjazdami. Rozkład sobotni obowiązuje w soboty i różni się kursami w godzinach zmian w pracy. W niedzielę i święta obowiązują odjazdy z ostatniej tabeli.

Rozkłady jazdy dostępne są na stronie www.mpk.lodz.pl, oraz www.rozklady.lodz.pl.

 

 

Polecane aktualności

Kulturalny Dzień Dziecka w Łodzi

Daria Głowacka / ŁCW

Dzień Dziecka online w Łodzi zapowiada się jako jedno z najciekawszych wydarzeń medialnych... więcej

Zakończyły się badania pracowników przedszkoli miejskich na obecność COVID-19

Monika Pawlak

Ostatnich 42 pracowników przedszkoli miejskich z niepewnym wynikiem testu przesiewowego na obecność... więcej

Cezary Radzimiński, inicjator akcji #PierwszaLinia -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

#PierwszaLinia – Łódź nie boi się medyków

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Ruszyła akcja #PierwszaLinia. To wyraz wsparcia, solidarności i wdzięczności łodzian dla personelu... więcej

Rozpoczyna się budowa sieci kanalizacyjnej na łódzkim Wiskitnie

ŁSI

Bez szamb, za to z kanalizacją i nowym asfaltem. Łódzka Spółka Infrastrukturalna rozpoczyna budowę... więcej

Otwarcie szkół w Łodzi. Ruszają zajęcia opiekuńcze dla najmłodszych uczniów

Od poniedziałku 1 czerwca w łódzkich szkołach podstawowych prowadzone będą zajęcia... więcej

Kontakt