- Łódź kocha rugby i cieszę się, że rugby pokochało Łódź i coraz częściej gości w naszym mieście. To już kolejny mecz międzynarodowy, bardzo istotny z punktu widzenia naszej tradycji. Warto bowiem przypomnieć, że to w Łodzi polska reprezentacja 24 sierpnia 1958 roku rozegrała swój pierwszy mecz w historii. Na stadionie Włókniarza przy Kilińskiego wygraliśmy wówczas z NRD 9:8. Mam nadzieję, że i tym razem nasze miasto będzie dla naszej reprezentacji szczęśliwe – powiedziała przed meczem prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.
I Łódź była szczęśliwa. Polacy na stadionie przy al. Piłsudskiego wygrali z Europą 52:19, a w obu zespołach grali zawodnicy łódzkich klubów. Po pięć punktów dla kadry Polski zdobyli Piotr Karpiński II i Dawid Plichta. Oprócz nich w biało-czerwonych barwach wystąpiło również trzech innych zawodników Master Pharm Budowlani: Michał Mirosz, Patryk Reksulak i Adrian Ignaczak. W wyjściowym składzie znalazł się też Paweł Poniatowski z KS Budowlani. W drużynie Europy grali natomiast: Toma Mchedlidze (5 pkt.) i Vitalij Kramarenko z Master Pharm Budowlani. Nie były to jednak jedyne łódzkie akcenty w tym meczu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w koszulce z orłem na piersi zadebiutował pierwszy wiceprezydent miasta Tomasz Trela, który kopem rozpoczął mecz, wygrany przez biało-czerwonych 52:19 (31:12).
Był to końcowy akcent jubileuszowych obchodów, które rozpoczęły się na obiekcie Budowlanych przy ul. Górniczej. Otworzył je II turniej Mistrzostw Polski Seniorów w Rugby 7. W zawodach uczestniczyło 12 drużyn, wśród których były ekipy Master Pharm Budowlani i KS Budowlani, które zakończyły rywalizację odpowiednio na pozycjach nr 6 i 7. Turniej wygrała Lechia Gdańsk, przed Juvenią Kraków i Posnanią Poznań.
W przerwie siódemkowych mistrzostw na murawę wyszły drużyny złożone z byłych reprezentantów Polski, podzielone według roczników na zespoły Parzystych (trener Ryszard Wiejski) i Nieparzystych (Andrzej Kopyt). Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 15:15.
Z Górniczej uczestnicy obchodów przenieśli się do Pałacu Poznańskich na uroczystą galę jubileuszową. W jej trakcie uhonorowano wiele osób zasłużonych dla polskiego rugby, a przedstawiciele PZB odebrali z rąk sponsorów pierwszy w sztandar w 60-letniej historii związku.