Złoto i brąz Ani Jachimek

Epidemia koronawirusa Covid-19 przewróciła do góry nogami terminarze niemal wszystkich zawodów sportowych zaplanowanych na rok 2020. W tym trudnym okresie łodziance Annie Jachimek udało się jednak wywalczyć dwa cenne medale. Zawodniczka klubu motorowodnego PrimaJet w klasie Runabout GP4 skuterów wodnych obroniła tytuł mistrzyni Polski i wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy!

W trzech tegorocznych rundach MP Skuterów Wodnych 2020 Jachimek nie miała sobie równych. Wygrała zawody w Mechelinkach, Ostrowie Warckim oraz Rybniku i bezapelacyjnie wygrała klasyfikację generalną. Warto wspomnieć, że Łódzki Klub Motorowy aktywnie wspierał organizatorów pierwszych zawodów, które odbyły się na wodach Bałtyku. Łodzianie pomagali gospodarzom rozstawiać tor, który wymagał od startujących przede wszystkim bardzo dobrych umiejętności technicznych. Tę próbę Jachimek zdała celująco. Równie dobrze spisała się w drugiej rundzie, pływając już na „własnych śmieciach”. Gospodarzem zawodów w Ostrowie Warckim był bowiem PrimaJet Łódź. Formalności związane z obroną mistrzostwa Polski łodzianka dopełniła wygrywając zawody w Rybniku.

Bardzo dobrze spisała się również podczas Mistrzostw Europy UIM Aquabike Europen, na których startowała w klasie Runabout GP4 Ladies (3. miejsce) oraz z mężczyznami w Runabout GP4 (5. miejsce). Pierwsza runda ME odbyła się na Węgrzech, a druga w Ełku. W zawodach zorganizowanych przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, władze Ełku oraz miejscowy klub motorowodny BlackShadowsPowerTeam wystartowało ponad stu zawodników.

Wartość wyników osiągniętych przez Anię w ME jest tym większa, że do rywalizacji nie mogła przystąpić z optymalnie przygotowanym sprzętem. - Tydzień przed tymi zawodami miałam stłuczkę na Mistrzostwach Alpa Adria w Czechach w klasie Runabout GP3. Niestety, nie zdążyłam wymienić kadłuba na nowy więc dolną cześć trzeba było kleić z innego skutera. Cieszę się więc nie tylko z wyników, ale przede wszystkim z tego, że łata wytrzymała. W sportach motorowodnych na sukces zawodników nakłada się bowiem wiele elementów. Ważne są nie tylko umiejętności, ale też dopieszczenie sprzętu do ostatniej śrubki – wyjaśniła Jachimek.

Podczas tego nietypowego sezonu łodzianka jako jedyna kobieta wzięła też udział w pierwszej rundzie Mistrzostw Łotwy. Na starcie w klasie Runabout GP4 stanęła w szranki z zawodnikami gospodarzy a także z Estonii i Litwy. I z tej rywalizacji wyszła obronną ręką, zajmując trzecie miejsce!

Polecane aktualności

Wkrótce przetarg na remont Wigencji -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Wkrótce przetarg na remont Wigencji

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Miasto ma już gotowy projekt na rewitalizację dawnej fabryki Wigencja. W przyszłym tygodniu... więcej

Stacja ładowania elektrycznych autobusów Volvo

MPK – Łódź kupiło ładowarki do pierwszych autobusów elektrycznych

MPK – Łódź

Wkrótce Łódź dołączy do miast z autobusami zasilanymi prądem. Ładowarki do 17 autobusów Volvo... więcej

Na fragment ulicy Sienkiewicza wraca ruch dwukierunkowy -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Na fragment ulicy Sienkiewicza wraca ruch dwukierunkowy

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Za kilka dni oddany zostanie do użytku wyremontowany odcinek ul. Sienkiewicza pomiędzy trasą W-Z i... więcej

Łódź dofinansuje zakup urządzeń do gromadzenia deszczówki

Łódź daje pieniądze na łapanie deszczówki

Jakub Paduch/WKŚ

Do 16 października można składać wnioski o dofinansowanie urządzeń do gromadzenia deszczówki.... więcej

Łódź -  fot. Archiwum UMŁ

O jakie kwoty z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i na jakie inwestycje wnioskuje Łódź?

Marcin Masłowski / BRP

Miasto Łódź otrzymało już wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na przeciwdziałanie... więcej

Kontakt