Złoto i brąz Ani Jachimek

Epidemia koronawirusa Covid-19 przewróciła do góry nogami terminarze niemal wszystkich zawodów sportowych zaplanowanych na rok 2020. W tym trudnym okresie łodziance Annie Jachimek udało się jednak wywalczyć dwa cenne medale. Zawodniczka klubu motorowodnego PrimaJet w klasie Runabout GP4 skuterów wodnych obroniła tytuł mistrzyni Polski i wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy!

W trzech tegorocznych rundach MP Skuterów Wodnych 2020 Jachimek nie miała sobie równych. Wygrała zawody w Mechelinkach, Ostrowie Warckim oraz Rybniku i bezapelacyjnie wygrała klasyfikację generalną. Warto wspomnieć, że Łódzki Klub Motorowy aktywnie wspierał organizatorów pierwszych zawodów, które odbyły się na wodach Bałtyku. Łodzianie pomagali gospodarzom rozstawiać tor, który wymagał od startujących przede wszystkim bardzo dobrych umiejętności technicznych. Tę próbę Jachimek zdała celująco. Równie dobrze spisała się w drugiej rundzie, pływając już na „własnych śmieciach”. Gospodarzem zawodów w Ostrowie Warckim był bowiem PrimaJet Łódź. Formalności związane z obroną mistrzostwa Polski łodzianka dopełniła wygrywając zawody w Rybniku.

Bardzo dobrze spisała się również podczas Mistrzostw Europy UIM Aquabike Europen, na których startowała w klasie Runabout GP4 Ladies (3. miejsce) oraz z mężczyznami w Runabout GP4 (5. miejsce). Pierwsza runda ME odbyła się na Węgrzech, a druga w Ełku. W zawodach zorganizowanych przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego, władze Ełku oraz miejscowy klub motorowodny BlackShadowsPowerTeam wystartowało ponad stu zawodników.

Wartość wyników osiągniętych przez Anię w ME jest tym większa, że do rywalizacji nie mogła przystąpić z optymalnie przygotowanym sprzętem. - Tydzień przed tymi zawodami miałam stłuczkę na Mistrzostwach Alpa Adria w Czechach w klasie Runabout GP3. Niestety, nie zdążyłam wymienić kadłuba na nowy więc dolną cześć trzeba było kleić z innego skutera. Cieszę się więc nie tylko z wyników, ale przede wszystkim z tego, że łata wytrzymała. W sportach motorowodnych na sukces zawodników nakłada się bowiem wiele elementów. Ważne są nie tylko umiejętności, ale też dopieszczenie sprzętu do ostatniej śrubki – wyjaśniła Jachimek.

Podczas tego nietypowego sezonu łodzianka jako jedyna kobieta wzięła też udział w pierwszej rundzie Mistrzostw Łotwy. Na starcie w klasie Runabout GP4 stanęła w szranki z zawodnikami gospodarzy a także z Estonii i Litwy. I z tej rywalizacji wyszła obronną ręką, zajmując trzecie miejsce!

Polecane aktualności

Prace budowlane w kamienicy ul. Zielonej -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Zielona 6 – najbardziej zielony adres w mieście – nie tylko z nazwy

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już od najbliższego poniedziałku (28 września) mogą zgłaszać się chętni na wynajem lokali przy... więcej

Pokaz Światło Przyszłości (wizualizacja) -  mat. Biuro prasowe ŁMF

Light.Move.Festival 2020 w ten weekend!

BRP

Już w ten weekend odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Light.Move.Festival, największego wydarzenia... więcej

Bezzwrotne pożyczki i dotacje dla przedsiębiorczych, którzy chcą otworzyć własny biznes w Łodzi

Marcin Masłowski / BRP

Łódź wspiera rozwój małych firm. Projekt „Łódzka Rewita III” zakłada bezzwrotne wsparcie dla osób... więcej

Mielczarskiego 3 - wizualizacja

Podpisana umowa na remonty kamienic przy ul. Mielczarskiego

Małgorzata Loeffler / ZIM

Dom gościnny, kawiarnia, świetlica dla młodzieży i komfortowe mieszkania komunalne, czyli kolejne... więcej

Kampania „nie marnuje 1/3” w restauracji Także Tego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Łódź przeciwko marnowaniu żywności

Zuzanna Bociaga / ŁCW

Aż 1/3 całej wyprodukowanej na świecie idealnie świeżej i pysznej żywności nigdy nie trafia na nasze... więcej

Kontakt