Został tydzień na składanie wniosków do budżetu obywatelskiego

Jeszcze tylko przez tydzień można składać wnioski w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Nie możecie tego przegapić, bo tym razem do rozdysponowania jest 50 milionów złotych. W tym roku po raz pierwszy głosować będziemy tylko na zadania osiedlowe.

Został tydzień na składanie wniosków do budżetu obywatelskiego -  fot. z arch. UMŁ
Został tydzień na składanie wniosków do budżetu obywatelskiego , fot. z arch. UMŁ

To już ostatnie dni i jedyna okazja dla mieszkańców Łodzi na składanie projektów, w których wskażą, na co ich zdaniem, powinna zostać wydana tegoroczna pula budżetu obywatelskiego, czyli 50 milionów złotych. Propozycje można składać do poniedziałku, 10 czerwca. - Mamy jeszcze tydzień. To jest tylko tydzień i aż tydzień. Apeluję o to, by łodzianie korzystali z tych pieniędzy. To jest 50 milionów złotych do wykorzystania przez mieszkańców. Każdy z nas jest gospodarzem miasta, a budżet obywatelski to inicjatywa, która łączy mieszkańców, pozwalając im budować i zmieniać Łódź. Mimo, że BO wystartował w tym roku później, okazuje się, że łodzianie działają, są aktywni, składają więcej wniosków niż w poprzedniej edycji - zaznacza Damian Raczkowski, przewodniczący komisji Rady Miejskiej ds. Budżetu Obywatelskiego.

Jak dotąd łodzianie złożyli 115 projektów, ale - jak co roku - im mniej czasu do końca, tym szybciej wniosków przybywa. Jak podkreśla dyrektor Biura ds. Partycypacji UMŁ Grzegorz Justyński, liczba wniosków w tym roku jest większa niż było to w analogicznym okresie roku ubiegłego: - Liczymy na aktywność łodzian. Zastanówmy się czego brakuje w naszym bezpośrednim otoczeniu, bo dzięki budżetowi obywatelskiemu mamy szansę to zmienić. Zapraszamy do składania swoich propozycji. Jak co roku łodzianie stawiają na wnioski dotyczące zagospodarowania przestrzeni miejskiej. Dominują propozycje związane z chodnikami, parkingami, zielenią.

Przypomnijmy, że w tym roku głosujemy tylko na zadania osiedlowe, a do złożenia wniosku wystarczy poparcie jednej osoby. Jeśli macie pomysł na osiedlową rewolucję, zaproście do współpracy sąsiada i do dzieła. Aby projekt został skierowany do realizacji, musi w głosowaniu zyskać poparcie minimum 50 osób. Nowością tegorocznego budżetu obywatelskiego jest możliwość odwołania się od decyzji zarówno umieszczającej wniosek na liście do głosowania, jak i jego odrzucenie.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy projektu można złożyć w punktach informacyjno-kancelaryjnych UMŁ w 9 lokalizacjach, wysłać mailowo na adres projekt.bo@uml.lodz.pl albo korespondencyjnie na adres Kancelarii Urzędu Miasta Łodzi, ul. Piotrkowska 104 (tu decyduje data stempla pocztowego).

Lista wniosków uczestniczących w głosowaniu powinna być gotowa do 31 sierpnia. Głosowanie rozpocznie się 14 września i potrwa do 6 października. Wyniki zostaną ogłoszone nie później niż 6 listopada br.

Więcej informacji dotyczących zasad tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego można znaleźć na stronie internetowej: uml.lodz.pl/bo

Polecane aktualności

Uczestnicy zwiedzą m.in. wnętrza pałacu Izraela Poznańskiego -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Zapraszamy na "Weekend z Izraelem Poznańskim"

Małgorzata Loeffler / Wydział Kultury

25 sierpnia przypada 186. rocznica urodzin Izraela Poznańskiego, jednego z największych łódzkich... więcej

Przystanek "Nostalgia". Oto wiata zbudowana z kwiatów zatopionych w bezbarwnej żywicy -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Przystanek "Nostalgia". Oto wiata zbudowana z kwiatów zatopionych w bezbarwnej żywicy

Konrad Ciężki / BPiNM

Łódzkie Centrum Wydarzeń zakończyło pracę nad "Nostalgią", czyli nową instalacją artystyczną w... więcej

Miejska Arena Kultury i Sportu  -  mat. prasowe

MAKiS wyrasta na lidera zielonej rewolucji wśród miejskich spółek

Informacja prasowa

Ekoimprezy, nowe nasadzenia, a wkrótce też farma fotowoltaiczna. Miejska Arena Kultury i Sportu ... więcej

W Łodzi tworzą ręce 3D dla dzieci -  mat. prasowe

W Łodzi tworzą ręce 3D dla dzieci

Informacja prasowa

W Łodzi drukuje się w technologii 3D ręce dla dzieci, które nie mają palców lub dłoni. więcej

Łódzka Tytka Turysty pomoże zwiedzać nasze miasto -  fot. Grzegorz Sikora / UMŁ

Łódzka Tytka Turysty pomoże zwiedzać nasze miasto

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Mamy zestaw obowiązkowy dla każdego, kto chce poznać Łódź. W środku Łódzkiej Tytki Turysty: mapa... więcej

Kontakt