Został tydzień na składanie wniosków do budżetu obywatelskiego

Jeszcze tylko przez tydzień można składać wnioski w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Nie możecie tego przegapić, bo tym razem do rozdysponowania jest 50 milionów złotych. W tym roku po raz pierwszy głosować będziemy tylko na zadania osiedlowe.

Został tydzień na składanie wniosków do budżetu obywatelskiego -  fot. z arch. UMŁ
Został tydzień na składanie wniosków do budżetu obywatelskiego , fot. z arch. UMŁ

To już ostatnie dni i jedyna okazja dla mieszkańców Łodzi na składanie projektów, w których wskażą, na co ich zdaniem, powinna zostać wydana tegoroczna pula budżetu obywatelskiego, czyli 50 milionów złotych. Propozycje można składać do poniedziałku, 10 czerwca. - Mamy jeszcze tydzień. To jest tylko tydzień i aż tydzień. Apeluję o to, by łodzianie korzystali z tych pieniędzy. To jest 50 milionów złotych do wykorzystania przez mieszkańców. Każdy z nas jest gospodarzem miasta, a budżet obywatelski to inicjatywa, która łączy mieszkańców, pozwalając im budować i zmieniać Łódź. Mimo, że BO wystartował w tym roku później, okazuje się, że łodzianie działają, są aktywni, składają więcej wniosków niż w poprzedniej edycji - zaznacza Damian Raczkowski, przewodniczący komisji Rady Miejskiej ds. Budżetu Obywatelskiego.

Jak dotąd łodzianie złożyli 115 projektów, ale - jak co roku - im mniej czasu do końca, tym szybciej wniosków przybywa. Jak podkreśla dyrektor Biura ds. Partycypacji UMŁ Grzegorz Justyński, liczba wniosków w tym roku jest większa niż było to w analogicznym okresie roku ubiegłego: - Liczymy na aktywność łodzian. Zastanówmy się czego brakuje w naszym bezpośrednim otoczeniu, bo dzięki budżetowi obywatelskiemu mamy szansę to zmienić. Zapraszamy do składania swoich propozycji. Jak co roku łodzianie stawiają na wnioski dotyczące zagospodarowania przestrzeni miejskiej. Dominują propozycje związane z chodnikami, parkingami, zielenią.

Przypomnijmy, że w tym roku głosujemy tylko na zadania osiedlowe, a do złożenia wniosku wystarczy poparcie jednej osoby. Jeśli macie pomysł na osiedlową rewolucję, zaproście do współpracy sąsiada i do dzieła. Aby projekt został skierowany do realizacji, musi w głosowaniu zyskać poparcie minimum 50 osób. Nowością tegorocznego budżetu obywatelskiego jest możliwość odwołania się od decyzji zarówno umieszczającej wniosek na liście do głosowania, jak i jego odrzucenie.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy projektu można złożyć w punktach informacyjno-kancelaryjnych UMŁ w 9 lokalizacjach, wysłać mailowo na adres projekt.bo@uml.lodz.pl albo korespondencyjnie na adres Kancelarii Urzędu Miasta Łodzi, ul. Piotrkowska 104 (tu decyduje data stempla pocztowego).

Lista wniosków uczestniczących w głosowaniu powinna być gotowa do 31 sierpnia. Głosowanie rozpocznie się 14 września i potrwa do 6 października. Wyniki zostaną ogłoszone nie później niż 6 listopada br.

Więcej informacji dotyczących zasad tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego można znaleźć na stronie internetowej: uml.lodz.pl/bo

Polecane aktualności

Ulica Wyścigowa -  fot. Archiwum UMŁ

Łódź buduje. Ulice gruntowe będą asfaltowe. W 2021 roku utwardzimy kolejne łódzkie ulice

Tomasz Walczak / UMŁ

Lista dróg gruntowych oczekujących na utwardzenie sukcesywnie się skraca. W tym roku planowana jest... więcej

W EC1 powstaje Ulica Żywiołów - to zaproszenie do zabawy, która rozwija i uczy!

EC1

Czy w Łodzi da się biec po orbicie? Gdzie pojawi się ogniowe tornado? Czy w sąsiedztwie centrum... więcej

Dominik Krzyżanowski, Tomasz Kacprzak, Leszek Kowalski

Rekordowa sprzedaż surowców wtórnych w 2020 roku

informacja prasowa: MPO Łódź

Ponad 12 tys. ton surowców trafiło do recyclingu w 2020 r. To dwukrotnie więcej niż w rok wcześniej.... więcej

Szczepienia przeciw COVID-19 w Łodzi

Zaszczep się w Bionanoparku

informacja: Bionanoparku

Komfortowe warunki, dogodne godziny szczepień i zagwarantowane bezpieczeństwo – Bionanopark ma... więcej

Wjazd w ul. Gdańską (wizualizacja)

Łódź rewitalizuje. Mieszkania, biura i hostel przy Manufakturze

Aleksandra Hac / UMŁ

Przed nami finał rewitalizacji ul. Ogrodowej, czyli remont trzech charakterystycznych, ceglanych... więcej

Kontakt