Kto z pokolenia lat 80 i 90 nie pamięta słów kultowej ladypankowej Ohydy z ich drugiego, owianego wówczas aurą obyczajowego skandalu, ale i jednego z najważniejszych albumów tamtej epoki? I właściwie dlaczego nazwali go „Ohyda”?
Ohyda, czyli to, co jest ohydne, wstrętne, brzydkie, a także czyn, który budzi odrazę. Zapis „ohyda” został uwarunkowany historycznie. Już w XVI wieku nasi przodkowie mówili „ohida” na coś wstrętnego, zanieczyszonego lub upapranego.
A jak prezentuje się Ohyda w XXI wieku? Sprawdźcie… na jesiennych koncertach legendarnego Lady Pank!
Lady Pank to legendarny polski zespół rockowy założony w 1981 roku przez jana borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów. Wraz z wokalistą januszem panasewiczem stanowią trzon grupy, która już od 40 lat króluje na polskiej scenie muzycznej.
Przeboje: „Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Tańcz głupia, tańcz”, „Mała lady punk”, „Zamki na piasku”, „Zawsze tam, gdzie ty”, „Sztuka latania”, „Fabryka małp”, „Wciąż bardziej obcy”, „Vademecum skauta”, „Zostawcie titanica”, „Marchewkowe pole”, „Tacy sami”, „Na co komu dziś”, „7-me niebo nienawiści”, „Młode orły”, „Strach się bać” czy „Stacja warszawa” na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już kilka pokoleń słuchaczy.
Podczas 40-letniej działalności zespół wydał ponad 20 płyt, które pobiły wszelkie rekordy popularności czyniąc lady pank jedną z największych legend polskiego rocka.