17. Zawody Mikołajkowe w łyżwiarstwie figurowym

autor:

29.11.2023

Przyjdź na zawody Mikołajkowe i dopinguj!

Już po raz 17. na lodowisku Bombonierka przy ulicy Stefanowskiego 28 rozgrywane są ogólnopolskie Zawody Mikołajkowe w łyżwiarstwie figurowym. Tegoroczna edycja imprezy zorganizowanej przez Miejski Klub Łyżwiarski znalazła się w programie obchodów 600. Urodzin Łodzi. W rywalizacji bierze udział rekordowa liczba zawodników – aż 360 osób z 28 klubów.

Do soboty, 2 grudnia, publiczności zaprezentują się zarówno amatorzy, jak i wyczynowcy, którzy będą rywalizowali we wszystkich konkurencjach i kategoriach wiekowych – od klasy wstępnej po seniorów. W konkurencjach indywidualnych walka toczyć się będzie w klasach dodatkowych wstępnej (kategorie wiekowe U-7, U-9, U-12, U-15, U-18), brązowej (U-9, U-12, U-15, U-18), srebrnej (U-11, U-15, U-18) i złotej (U-13, U-15, U-18), a także w klasach junior młodszy B i A, junior i senior. W parach sportowych zaprezentują się juniorzy i seniorzy, a w parach tanecznych będzie można oglądać zawodników klasy srebrnej, juniorów młodszych B i A, juniorów oraz seniorów. Zawodnicy będą oceniani przez najlepszych polskich sędziów, w tym po raz kolejny przez niezwykle doświadczoną Halinę Gordon-Półtorak, która z łyżwiarstwem figurowym jest związana od ponad 50 lat.

Łódzkie zawody Mikołajkowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem zawodników i widzów. Na wyjątkową popularność imprezy wpływ ma m.in. doskonała lokalizacja w centrum Polski oraz przedświąteczny termin, który w pięknęj bożonarodzeniowej oprawie kończy pierwszą część sezonu. W tym roku na lodowisku Bombonierka ponownie można oglądać zawodników z Ukrainy, którzy na co dzień trenują m.in. w klubie Axel Lwów. Warto też zwrócić uwagę m.in. na Laurę Szczęsną, walczącą o kwalifikację do mistrzostw Europy, a także na Wiktorię Pacha, Szymona Derechowskiego oraz Aleksandrę Malinkiewicz i Piotra Wiśniewskiego, czyli pary sportowe startujące w kategoriach juniorów i seniorów.

Ekipę gospodarzy w różnych kategoriach wiekowych reprezentują m.in.: Alicja Młotecka, Daryna Sarzhan, Antoni Poborski, Magdalena Kałuża, Katarzyna Konopacka, Agnieszka Pastusiak, Monika Dąbek, Przemysław Fajer, Szymon Jakubowski, Mark Makarenko, Bartosz Sobierajski, Wanda Kędzierska, Maryia Łuksza, Alicja Pawlak, Magdalena Spławska, Oliwier Gąsior, Antoni Szymański, Jan Gułaj, Amelia Gąsior, Lena Kopytowska, Amelia Szymańska, Zofia Woyton-Zapart, Laura Szczęsna, Kalina Jończyk, Amelia Lechocińska, Magdalena Żukowska, Matylda Drelich, Zuzanna Mucha, Pola Zuchora oraz Michał Olczak.

– Nasz klub może również pochwalić się doskonałą organizacją podobnych wydarzeń, co gwarantuje niezwykłe widowisko. Podczas imprezy widzowie będą mieli okazję podziwiać również występy w nowej konkurencji - Solo Dance. Mimo że w tym roku nie zobaczymy reprezentantów naszego miasta w tej konkurencji, swoje umiejętności zaprezentują m.in. pary z Gdańska, Torunia, Katowic oraz nowopowstałego klubu ze Zgierza" – powiedziała prezes i trener MKŁ Łódź Jolanta Baryła.

Rywalizacja zakończy się w sobotę 2 grudnia ok. godziny 20:00. Wstęp jest bezpłatny. Program minutowy XVII Zawodów Mikołajkowych jest dostępny na stronach internetowych Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego oraz MKŁ Łódź. Z zawodów jest też przeprowadzana internetowa transmisja on-line.

Harmonogram

Zobacz również:

piątek, 1 marca 2024

 - Red Bull Can You Make It – wyrusz w przygodę życia!

Red Bull Can You Make It – wyrusz w przygodę życia!

Już wkrótce trzyosobowe zespoły z całego świata wyruszą w siedmiotygodniową podróż po Europie w towarzystwie… charakterystycznych, srebrno-niebieskich puszek. więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
01.03.2024 10:00
 - "Szalone nożyczki" spektakl Teatru Powszechnego w Łodzi

"Szalone nożyczki" spektakl Teatru Powszechnego w Łodzi

Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na Dużą Scenę na kultową komedię „Szalone nożyczki”. więcej

Teatr Powszechny w Łodzi, Duża scena (ul. Legionów 21)
01.03.2024 19:00
 - "Wszyscy jesteśmy dziwni" spektakl Teatru Nowego w Łodzi

"Wszyscy jesteśmy dziwni" spektakl Teatru Nowego w Łodzi

Drogie osoby, opowiemy wam o placu zabaw świata, Sodomie nad morzem; o raju dla biedaków! więcej

Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, Mała scena (ul. Zachodnia 93)
01.03.2024 19:15
 - Ania Dąbrowska w Klubie Wytwórnia

Ania Dąbrowska w Klubie Wytwórnia

Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy Państwa na niezwykłe wydarzenie, koncertu pierwszej damy polskiego ‘pop’ Ani Dąbrowskiej z okazji 20-lecia działalności artystycznej. więcej

Klub Wytwórnia (Łódź, ul. Łąkowa 29)
01.03.2024 20:00

sobota, 2 marca 2024

 - Akcja "W ŁODZI DO LOGOPEDY SIĘ CHODZI"

Akcja "W ŁODZI DO LOGOPEDY SIĘ CHODZI"

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty logopedyczne. więcej

02.03.2024 09:00
 - The Art Studium Teatralne

The Art Studium Teatralne

Studium Teatralne dostarcza funkcjonalnych narzędzi niezbędnych w pracy aktorskiej, pomaga również budować bazę teoretycznej i praktycznej wiedzy, związanej z teatrem jako dziełem sztuki. więcej

02.03.2024 10:00
Kontakt