W niedzielę (17.09) o godz. 16 gościem Empiku w Manufakturze będzie Naval, który przez czternaście lat był operatorem bojowym w jednostce GROM. Obecnie jest na bardzo aktywnej emeryturze, w trakcie której pisze m.in. książki (dwie już znane to „Przetrwać Belize” i „Ostatnich gryzą psy”). Najnowsza nosi tytuł „Zatoka. GROM na wodach Zatoki Perskiej.” (Wydawnictwo Bellona) i to o niej będzie opowiadał podczas spotkania. Na jej łamach opisuje przygotowania (m.in. skoki z tankowca we wzburzone fale Bałtyku), a także misję na wodach Zatoki Perskiej, w której brali udział operatorzy z jednostki GROM.
Dzień później do Manufaktury po raz kolejny zawita uwielbiana przez łódzkich miłośników fantasy Aneta Jadowska. Sama o sobie mówi, że jest pracoholiczką, o czym najlepiej świadczą liczby: 10 powieści i tom opowiadań napisanych w siedem lat i wydanych w pięć. Ta najnowsza powieść to „Szamańskie tango” (wyd. Fabryka Słów) będąca drugim tomem serii szamańskiej, której bohaterem jest policjant „Witkac”. Właśnie o niej opowie podczas spotkania w poniedziałek (18.09) o godz. 18 w Empiku w Manufakturze.
We wtorek (19.09) swoją najnowszą książkę pt. „Drobinki nieśmiertelności” będzie promował inny pisarz fantasy - Jakub Ćwiek. Autor wybrał się tym razem w realną podróż po USA, po miejscach kultowych, zwyczajnych i takich, o jakich zapomniał świat. „Popkultura, którą znam, uwielbiam i której jednocześnie się boję, to wielkie koło zamachowe ludzkości. […] To mnie fascynuje. O tym zatem piszę” - mówi Jakby Ćwiek. A podczas spotkania, które rozpocznie się o godz. 18 opowie jeszcze więcej.
W środę (20.09), również o godz. 18. gościem Empiku w Manufakturze będzie Paulina Młynarska. W najnowszej książce pt. „Rebel” zebrała swoje felietony, które przez ostatnie 5 lat ukazywały się w najważniejszych polskich mediach. Podobnie jak w felietonach, także podczas spotkania autorka podzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat współczesnego świata z humorem, dystansem, ale również nie bez ciętego języka. Paulina Młynarska na co dzień mieszka w Kościelisku, gdzie przyjmuje gości, smaży konfitury i… pisze książki.
Anna Zacharzewska
22 września, godz. 18:00
Najnowsza książka Anny Zacharzewskiej pt. „Hodowca świń” (wyd. Burda Publishing Polska) to opowieść o życiu i pracy we współczesnej korporacji prowadzona z punktu widzenia kadry menedżerskiej firmy, która zajmuje się … ubojem świń i produkcją mięsa. Chociaż powieść jest fikcją literacką, to nie brak w niej powiązań z osobistymi doświadczeniami pisarki. Autorka spędziła ponad 17 lat swojej kariery zawodowej w międzynarodowych firmach na najwyższych stanowiskach. Długotrwała praca na najwyższych obrotach doprowadziła ją nawet do częściowego paraliżu ciała. W końcu zrezygnowała z „korpożycia” i postanowiła pisać. „Hodowca świń” to jej czwarta powieść. O niej, ale także o własnych doświadczeniach opowie osobiście podczas spotkania.
Grzegorz Barasiński
24 września, godz. 16:00
Zostawcie zabiegany świat, usiądźcie wygodnie i rozgośćcie się między literami. Dzięki kaligrafii poprawicie koncentrację, zrelaksujecie się, a ponadto stworzycie własne logo lub plakat na ścianę. Nauczy Was tego na warsztatach kaligraficznych Grzegorz Barasiński - najbardziej znany kaligraf w Polsce, który napisał właśnie książkę pt. „Kaligrafia” (wyd. Społeczny Instytut Wydawniczy Znak). Autor i mistrz kaligrafii będzie miał ze sobą bloczki i podkładki, a także ołówki, długopisy oraz pisaki. Dla odważnych, do sprawdzenia i potrenowania, będą również gęsie pióra.