"OdłożONE NA POTEM" z cyklu SKONTRUM

autor:

ms2 | Muzeum Sztuki w Łodzi (ul. Ogrodowa 19)

31.01.2024 - 21.04.2024

Wystawa "OdłożONE na potem" rozpoczyna cykl "SKONTRUM".

"OdłożONE NA POTEM" z cyklu SKONTRUM

Otwarty format wystawienniczy, który poprzez serię wystaw czasowych pozwoli na przegląd kolekcji sztuki XX i XXI Muzeum Sztuki w Łodzi w całej jej różnorodności. 

"OdłożONe na potem" to hołd żywotności malarstwa i malarkom, zarówno tym, których prace są znane i popularne, ale także tym zapomnianym, których twórczość pozostawała w cieniu.

Prace malarskie prezentowane na wystawie są materiałem do refleksji nad zmianami w sposobie prezentacji twórczości plastycznej oraz jej recepcji. Także nad tym, jak zmiany w zakresie ontologii dzieła sztuki, wpływały na jego ekspozycję lub rezygnację z niej. Jak przejście od recepcji estetycznej, kontemplatywnej, ku interaktywnej oraz dematerializacja tkanki dzieła, jego konceptualizacja, przyczyniły się do odwrócenia uwagi od twórczości opartej na procesie transmutacji tworzywa ujawniającej się w dziele plastycznym. Wreszcie jak muzeum XXI wieku, realizując utopię postępu, odsunęło na dalszy plan eksperyment malarski, coraz częściej traktowany jedynie jako gadżet pozbawiony aktualnych odniesień lub istotny tylko, jeśli dotyczy progresywnych idei.

Z tych powodów wystawa prac malarek z zasobu muzeum, w tym dzieł chronicznie zalegających magazyny muzeum, nazwana została odłożONE NA POTEM. Istnieje obawa, że brak skutecznych systemów samoregulacji sztuki może pogłębić ten regres, a dzieła i ich autorki mogą zostać ODŁOŻONE ...NA ZAWSZE!


Miejsce: ms2, ul. Ogrodowa 19

Wstęp: wydarzenie biletowane

Cena: 15 zł 


Więcej informacji:

Link do wydarzenia

Profil Facebook

Profil Instagram

Zobacz również:

Kontakt