DOZ Maraton Łódź 2024

autor:

Atlas Arena w Łodzi (al. Bandurskiego 7)

26.04.2024

Zapisy na DOZ Maraton Łódź 2024 rozpoczęte! 12. edycja zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, Mistrzostwa Polski, walka o olimpijskie paszporty i bieg po nieco zmienionej, szybkiej i ciekawej trasie.

DOZ Maraton Łódź 2024

To tylko część atrakcji, jaka czeka na uczestników DOZ Maratonu Łódź w 2024 r.

DOZ Maraton Łódź to impreza, która w 2024 r. będzie szczególnie atrakcyjna tak z organizacyjnego, jak i sportowego punktu widzenia. Przede wszystkim Łódź będzie gościć uczestników Mistrzostw Polski w maratonie zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

- Bardzo zależy nam na tym, aby podnieść prestiż Mistrzostw Polski i żeby walka o medale w championacie naszego kraju była atrakcyjna dla zawodników pod względem wysokości premii finansowych, w związku z tym nagrody pieniężne będą przyznawane tylko w tej kategorii. Dodatkową premią dla Mistrza Polski zarówno w kategorii kobiet i mężczyzn, będą bonusy za poprawienie rekordów imprezy a te są dość mocno wyśrubowane – zwłaszcza wśród kobiet, bo przecież w 2013 r. Karolina Jarzyńska pobiegła u nas 2:26:45, czyli niewiele wolniej niż rekord Polski. U mężczyzn, by pobić rekord imprezy trzeba będzie pobiec poniżej 2 godzin i 10 minut.

Zapisy na DOZ Maraton Łódź 2024 oraz do konkurencji i biegów towarzyszących dostępne są na stronie internetowej biegu: www.lodzmaraton.pl. Biegi dzieci i młodzieży odbędą się w dniu 27 kwietnia, zaś rywalizacja na trasie maratonu oraz w ramach biegu na 10 kilometrów zostanie rozegrana w niedzielę 28 kwietnia 2024 r. Biuro zawodów jak i targi EXPO będą otwarte w dniach 26-28 kwietnia a usytuowane będą w Atlas Arenie.

Więcej informacji

Program imprezy

Zobacz również:

Kontakt