Projekt „Droga, Przenikanie, Miniatura” jest synkretycznym odbiciem schematu życiowej podróży artysty ujętym w wizualnej i muzycznej – w tym przypadku chopinowskiej – miniaturze. Kompozycje zostały dobrane w taki sposób, by rękoma pianistki ukazać w małej formie kluczowe dla twórcy momenty. Muzyka koresponduje w tym wymiarze z dziełami wizualnymi, przenika je, czerpie inspirację z podobnych źródeł i skojarzeń oraz podejmuje próbę wzajemnej ilustracji i oddziaływania.
dr Anna Wrzesień – doktor sztuk plastycznych w dziedzinie sztuk projektowych. Absolwentka Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie prowadzi Pracownię Projektowania Społecznego w Instytucie Wzornictwa na Wydziale Sztuk Projektowych w macierzystej uczelni. Od 2020 roku członkini Rady Uczelni ASP w Łodzi. Projektantka wzornictwa, artystka, zaangażowana w design inkluzywny oraz badania empiryczne.
Autorka licznych prac badawczych, zrealizowanych m.in. z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Instytutem Technologii Bezpieczeństwa MORATEX, Śląskim Centrum Naukowo- Technologicznym Przemysłu Lotniczego. Od 2017 koordynatorka wydarzenia Eco Make w łódzkiej ASP. Od 2021 czynnie zaangażowana w projekty wdrażające Program „Uczelnia Dostępna”. W swojej Pracowni Projektowania Społecznego podejmuje tematy z zakresu projektowania inkluzywnego, a realizowane w niej prace dyplomowe zdobywają nagrody oraz wyróżnienia w krajowych oraz zagranicznych konkursach projektowych, m.in. Graduation Project Zamek Cieszyn, Design 32, Prime Time, Font Nie Czcionka.
Organizację ważnych przedsięwzięć w Akademii traktuje jako swego rodzaju misję oraz narzędzie popularyzacji odpowiedzialnego oraz inkluzywnego projektowania. Poza pracą naukową i dydaktyczną podejmuje działania artystyczne oraz projektowe zarówno w zakresie komunikacji wizualnej, projektowania produktu, jak i kreacji koncepcji i idei. Współpracuje z wieloma firmami i instytucjami. Swój zawód traktuje jako największą pasję życiową, a kontakt ze studentami jako ciągły pretekst do samodoskonalenia i aktualizacji wiedzy.
dr hab. Agata Górska-Kołodziejska – pianistka, pracownik naukowy Akademii Muzycznej G i K. Bacewiczów w Łodzi. Uhonorowana odznaką “Zasłużony dla Kultury Polskiej”, członkini zarządu Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego, członkini Towarzystwa Imienia Fryderyka Chopina w Warszawie, pedagog, juror międzynarodowych chopinowskich konkursów krajowych i zagranicznych ( m.inn .Polska Tunezja Węgry), organizatorka międzynarodowych festiwali, konferencji i konkursów.
Ukończyła z wyróżnieniem studia w AM w Łodzi w klasie prof. M. Koreckiej-Soszkowskiej, tytuł doktora sztuk muzycznych uzyskała w AM w Krakowie, stopień doktora habilitowanego sztuki w AM w Poznaniu. Jest laureatką nagród solowych na międzynarodowych konkursach pianistycznych i wyróżnień dla najlepszego pianisty na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach wokalnych. Prowadzi międzynarodową działalność artystyczną (solowe recitale w Brukseli, Bułgarii, na Litwie, w Ukrainie i wielokrotnie w Tunezji). Solistka koncertów symfonicznych, koncertująca pianistka i kameralistka, występuje na scenach filharmonii, oper i sal koncertowych w całym kraju.
Jest autorką wielu monografii i artykułów oraz nagrań. W 2019 roku jej płyta „Muzyka Kobiet. Pieśni” otrzymała tytuł „Płyty Roku” czasopisma muzycznego HIFI i Muzyka. Jej płyty prezentowane były się w polskich lub zagranicznych rozgłośniach radiowych (Polskie Radio, HR2 Kultur). W 2022 roku zarejestrowała recital pianistyczny z polską muzyką wczesnoromantyczną F. Chopina i M. Szymanowskiej dla Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego.
W latach 2012-2020 roku pełniła funkcję Prodziekana Wydziału Wokalno-Aktorskiego oraz Kierownika Instytutu Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.
Wernisaż + koncert: 7 lipca, godz. 17:00
Czas trwania wystawy: 7 lipca – 1 września 2024 r.
Miejsce:
P1_Akademickie Centrum Designu
ul. Księży Młyn 13/15, Łódź
WSTĘP WOLNY