W Łodzi spotkania z notariuszami odbędą się w siedzibie Izby Notarialnej przy ul. Narutowicza 119 A.
Tegoroczny temat Dnia Otwartego Notariatu wybrany został nieprzypadkowo. Notariusze jako eksperci w sprawach związanych z przekazywaniem majątku wiedzą, jak uniknąć konfliktów majątkowych w rodzinie i służą w tym zakresie konkretnymi radami. Szczególny nacisk zostanie położony w tym roku na przybliżenie i wyjaśnienie skutków prawnych następujących czynności notarialnych:
- zrzeczenia się zachowku
- pełnomocnictwa
- zrzeczenia się dziedziczenia
- sporządzenia testamentu
- dokonania darowizny
- ustanowienia fundacji rodzinnej
- powołania zarządcy sukcesyjnego
- sporządzenia umów majątkowych małżeńskich.
W czasie 15. edycji Dnia Otwartego Notariatu bezpłatną informację prawną u notariusza będzie można pozyskać na kilka sposobów:
- stacjonarnie: siedziba Izby Notarialnej w Łodzi, przy ul. Narutowicza 119 A
- telefonicznie: w Łodzi i okolicach pod numerem telefonu 42 620 09 05
- online: w czasie transmisji na żywo na facebookowym profilu Porozmawiaj z Notariuszem będzie można obejrzeć wywiady z notariuszami na tematy związane z bezpiecznym przekazywaniem majątku w rodzinie i firmie oraz usłyszeć odpowiedzi na pytania zadawane za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie www.porozmawiajznotariuszem.pl; istnieje również możliwość kontaktu na Messengerze.
Notariusz jest najczęściej kojarzony ze spadkami i dziedziczeniem oraz nabywaniem nieruchomości. Tymczasem wachlarz czynności notarialnych, których można dokonać w kancelarii notarialnej, jest naprawdę szeroki, a temat przewodni nie ogranicza zakresu udzielanych informacji: – Spotkanie z notariuszem w Dniu Otwartym Notariatu to szansa na uzyskanie profesjonalnej pomocy prawnej w dziedzinach, którymi zajmują się w Polsce przede wszystkim notariusze. Podczas tej akcji wyjaśnimy, jak zadbać o swoje sprawy związane z ochroną majątku rodziny, dziedziczeniem i uporządkowaniem spraw majątkowych oraz poinformujemy w sprawach dotyczących prawa rodzinnego, postępowań spadkowych, czy też stanu prawnego nieruchomości – wyjaśniła Barbara Różańska-Filipczak, koordynatorka DON w Łodzi.
Więcej informacji: www.porozmawiajznotariuszem.pl