Data: 28 listopada 2024 | CZWARTEK
Godzina: 17:30
Miejsce: Sala B_101, budynek B, I piętro, Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
Termin otwarcia instalacji:
Data: 29, 30 listopada – 1 grudnia 2024 (piątek, sobota, niedziela)
Godzina: 10:00 - 18:00
Wstęp: bezpłatny, wolny
Więcej informacji: https://kropkapluskreska.pl/
chmury dziury światło ciemność cień dzień
mrok skok łap mnie łap dzień łap sen
zabawa relaks czytanie bajanie spanie
życie śmierć
nie bój się
relaks
cisza
sen
dzień
oddech
obłok
lekkość
hej!
przyjdź po bajanie
przyjdź po czytanie
Ludzie od bardzo, bardzo dawna, gromadzili się, kiedy nastawała ciemność, by być razem, słuchać opowieści albo je tworzyć... Instalacja "Bajanie w obłokach" to miejsce, w którym możesz spotkać się z różnymi historiami, książkami, drugim człowiekiem. Możesz stworzyć własną opowieść, ale też poskakać, pobujać w obłokach, rozmarzyć się, pofikać, pobawić się z innymi.
Dziewczyny od Wystaw – łódzki kolektyw projektowy, który tworzą Joanna Góra-Raurowicz, Magdalena Michalczyk i Katarzyna Similak. Zajmujemy się szeroko rozumianym projektowaniem przestrzeni i kreowaniem interakcji. W naszym zespole łączą się różne kompetencje, bazujące na doświadczeniu z dziedziny architektury wnętrz, wystawiennictwa oraz wzornictwa przemysłowego i grafiki. Znajomość materiałów i technologii daje nam możliwość tworzenia zindywidualizowanych przestrzeni i akcji. W naszej pracowni projektowanie zaczyna się w głowach i na papierze, a kończy w docelowej przestrzeni – uczestniczymy w projekcie od konceptu po realizację. Liczą się dla nas świeże pomysły, naturalne, ekologiczne i biodegradowalne materiały i tematy dostępności. Projektujemy formy i interakcje, które angażują małego i dorosłego widza, w zależności od kontentu danej wystawy. Od lat pasjonuje nas projektowanie interakcji i projektowanie wystaw skierowanych do dzieci.
Studio funkcjonuje od 2016 roku i skoncentrowane jest na projektowaniu wystaw. W swoim dorobku ma współpracę m.in. z: Kolektywem Mamy Projekt (wystawy: "Przytul Polskę", "Poznaj Łódź z Niemapą", "Ekocentrum Punkt Zwrotny"), Łódź Design Festival (wystawa "Must Have 2021"), Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi (wystawa "Lata Szkolne"), Akademią Muzyczną w Łodzi (wystawa "Maestra Teresa Żylis-Gara – doctor honoris causa Akademii Muzycznej w Łodzi"), Muzeum Sztuki w Łodzi (wystawy: "Grupa Zero-61", "Organizatorzy życia. De Stijl, polska awangarda i design", "Wielka Wojna", "Atlas Nowoczesności" - wystawa stała MS w Łodzi, "Artur Nacht Samborski. Maski Czasu"), Państwowym Muzeum Etnograficznym (wystawa "To tu, to tam...", "Kwiaty Polskie"), Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 Łódź (wystawa "Tadeusz Baranowski. Straszy, tumani, przestrasza"), Centrum Dialogu im. Marka Edelmana (wystawa w ramach festiwalu Łódź Festiwal Wielu Kultur: Ceija Stojka (1933-2013): "Nie mogę zapomnieć").
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Zadanie jest współfinansowane z dotacji Miasta Łodzi.