Co wyobrażasz sobie, kiedy patrzysz w chmury?
Jeśli damy sobie trochę czasu, możemy – wpatrując się w niebo i chmury – zobaczyć różne ciekawe rzeczy… Zupełnie tak, jak to bywa ze snami albo z ciemnością. Kraj snów i wyobraźni jest całkiem blisko. Dokąd prowadzą jego tajemnicze wrota? Może myśl o nim wywołuje w Was lekki dreszczyk? Czasem czai się tam sporo lęku… Możemy tam zajrzeć wspólnie!
W programie znajdziecie spotkania i warsztaty dla mniejszych i większych dzieci, rozmowy dla całkiem dorosłych oraz wydarzenia rodzinne. Wszystko to jest punktem wyjścia do zaciekawiania się światem. Zapraszamy do wspólnej zabawy, a także zajęcia się pytaniami, które zadaje mały człowiek. Szukajmy razem zrozumienia i odpowiedzi, których poszukujemy czasem bardzo długo.
Zapraszamy Was na 4 dni spotkań, podczas których będziemy przyglądać się temu, co kryje się w obłokach, ciemnościach i naszych snach. Wspólnie możemy zastanawiać się, gdzie możemy znaleźć światełko i jasność w mroku – tym dosłownym, listopadowym, ale i tym, który kryje się w nas.
Będziemy też zaciekawiać się tym, co nie-do-zobaczenia w ciemności, ale co wszyscy czujemy i czym możemy się dzielić… Spotkajmy się pod koniec listopada na „Bajaniu w obłokach” i nie bądźmy sami z ciemnością.
PROGRAM FESTIWALU:
Czwartek, 28 listopada
godz. 17.30 – Otwarcie festiwalu
Otwarcie instalacji „Bajanie w obłokach"
Koncept i wykonanie: Dziewczyny od Wystaw (Joanna Góra-Raurowicz, Katarzyna Similak)
godz. 18:00 – Koncert „Nagrobki grają Jagódki”
Piątek, 29 listopada
godz. 11.00 – Spektakl „Niesamowity świat Obłoczka” reż. Olga Bury
godz. 17.00 – Spektakl „Niesamowity świat Obłoczka” reż. Olga Bury
godz. 17.00 – Warsztaty „Czasem ciemność kryje się w nas. Spotkanie z mocą baśni i opowieścią Kije-samobije” / Prowadzenie: Roksana Jędrzejewska-Wróbel
godz. 18.00 – Literacko-plastyczne warsztaty dla młodzieży z cyklu „O wilkach mowa, a wilki tutaj. Wszyscy opowiadamy sobie bajki?/ Prowadzenie: Karolina Grabarczyk, Nika Jaworowska-Duchlińska
godz. 19.00 – Spotkanie dla dorosłych: „Jak z dziećmi rozmawiać o śmierci?” Rozmowa z Katarzyną Jackowską-Enemuo (pisarką, muzykantką, opowiadaczką historii) Roksaną Jędrzejewską-Wróbel (pisarką, mistrzyni ceremonii pogrzebowych) i Marcinem Grudniem (psychoterapeutą, członkiem Fundacji Masculinum) / Prowadzenie: Anna Mrozińska-Szmajda (psychoterapeutka psychoanalityczna w szkoleniu, kuratorka)
Sobota, 30 listopada
godz. 10.00 – Spotkanie „Jak wykarmić się z rysowania, czyli twórcze śniadanie z ilustratorkami i ilustratorem: Marianna Oklejak, Nika Jaworowska, Marcin Minor" / Prowadzenie: Kamila Majchrzycka-Szymańska
godz. 11.30 – Spotkanie „Przybij piątkę, weź autograf!”
godz. 12:00 – Rodzinne warsztaty plastyczne „Baśniowe stwory" / Prowadzenie: Marcin Minor
godz. 15.00: Rodzinne warsztaty w poszukiwaniu światła „Bajka o ciemności” / Prowadzenie: Marianna Oklejak
godz. 17.00 – Storytelling „Tkaczka chmur” wyk. Katarzyna Jackowska-Enemuo, Aleksandra Rózga, Mateusz Szemraj
godz. 19.00 – Warsztat dla dorosłych „Wyśnij świat – jak pracować ze snami dziecka?” / Prowadzenie: Anna Nowicka
Niedziela, 1 grudnia
godz. 10.00 – Warsztaty dla dziewczynek „Wyśnij swój świat - Wielka Przygoda” / Prowadzenie: Anna Nowicka
godz. 12.00 – Warsztaty rodzinne „Słoneczna nić losu, czyli o sposobach na trudne sytuacje" / Prowadzenie: Katarzyna Jackowska- Enemuo
godz. 16.00 – Warsztaty rodzinne „Co uczucia robią w nocy? Prowadzenie: Tina Oziewicz, Aleksandra Zając
godz. 18.00 – Koncert rodzinny „SenJawaZabawa”, wyk. Agata Harz, Paula Kinaszewska, Marta Maślanka, Katarzyna Szurman
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Zadanie jest współfinansowane z dotacji Miasta Łodzi.