W poprzedniej edycji ogromnym zainteresowaniem widzów cieszyły się spotkania artystów z publicznością, które są także częścią tegorocznego projektu.
– Wydarzenie ma na celu prezentację małych form teatralnych. Chcemy skoncentrować się na fundamentalnej zasadzie teatru – na dialogu aktora z widzem. Teatr kameralny, choć posługuje się małą formą, potrafi z wielką mocą odpowiadać na potrzeby zmieniającej się współczesności. Pragniemy przekazać widzom wiarę w to, że czuły umysł i mądre serce artysty może być przewodnikiem w tych złożonych i niełatwych czasach – mówił twórca festiwalu Kamil Maćkowiak
Nawiązując do wielokulturowości Łodzi, chcemy pomóc widzom w budowaniu dojrzałych i mądrych postaw życiowych opartych o wolność, otwartość i tolerancję, głośno mówić o niesprawiedliwości społecznej, szacunku do odmienności i oryginalności każdego z nas. Chcemy pokazywać wizję świata dającą nadzieję. Wierzymy, że tylko otwartość na drugiego człowieka jest w stanie uratować nasze małe, intymne światy.
Szczegółowy harmonogram spektakli i wydarzeń festiwalowych dostępny jest na stronie: www.teatrmackowiaka.pl