Community, communauté, Gemeinschaft, fellesskap, comunumaro czy māfutaga... Tak w różnych językach brzmi słowo "wspólnota". Możemy odmieniać je przez wiele znaczeń, kontekstów i momentów historycznych. A co znaczy dla nas? To poczucie więzi, bezpieczeństwo, możliwość bycia sobą, przy jednoczesnym poszanowaniu i akceptacji granic innych.
W naszej scenicznej refleksji dotyczącej wspólnotowości pokazujemy ją zarówno w dawnym, „pierwotnym” wydaniu, jak i współcześnie. Przyglądamy się sobie i relacjom z Innym. Szukamy wspólnych języków, wymiany, energii, która buduje. Cofamy się też na chwilę do czasów PRL, gdzie słowo „komunizm” miało oznaczać między innymi równość i wspólnotę w organizacji życia społecznego. Pleciemy siatkę powiązań, zależności i umieszczamy w niej wspólne zasady, ograniczenia, wartości. Pokazujemy, że w sytuacji odrzucenia, wciąż można zachować siłę i indywidualność. Jesteśmy w tym. Razem.
Twórcy: Teatr CHOREA, Fundacja Autism Team, Klub Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team
Reżyseria i prowadzenie grupy: Maja Caban, Małgorzata Lipczyńska, Ewa Otomańska
Występują: Borys Chmielewski Jan Gawroński, Antonina Jakubowska, Lidia Kucharek, Michał Ludwiczak, Tomasz Muszyński, Paula Oset, Szymon Popiel, Michał Słowiński, Aleksandra Szałek
Wizualizacje: Kamil Wallace
Światło: Tomasz Krukowski
Dźwięk: Marcin Dobijański
Partner: Fabryka Sztuki w Łodzi
Wstęp: bezpłatny
Liczba miejsc jest ograniczona, konieczna jest rezerwacja miejsc
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek: teatrchorea@gmail.com