Jak (roz)czarować klienta?

autor:

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (ul. Piotrkowska 282)

24.02.2024

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego przedstawimy Wam unikatową kolekcję etykiet, winiet i rachunków pochodzących z fabryk z przełomu XIX i XX wieku, które trafiły w ostatnim czasie do zbiorów naszego muzeum.

Jak (roz)czarować klienta?

Dzisiaj nad kreacją marki pracują wyspecjalizowane agencje reklamowe. Aby zwrócić uwagę klienta, firmy prześcigają się w opracowywaniu strategii i identyfikacji. A jak było kiedyś? Jak fabryki i przedsiębiorstwa radziły sobie z budowaniem swojego wizerunku? Prześledzimy to na podstawie druków reklamowych łódzkich zakładów przemysłowych i handlowych z przełomu XIX i XX wieku.

Druki reklamowe, które Wam pokażemy, zachwycają bogactwem detali, precyzją i starannością wykonania. A jednocześnie, poprzez swój kunszt i dbałość o najmniejszy szczegół, stanowią przykład grafiki użytkowej, której nie spotkamy w obecnych czasach.

Aby pokazać potęgę zakładów, powszechnie umieszczano na nich panoramę fabryki z lotu ptaka. Cechuje je z reguły wierność detali przy jednoczesnym wyolbrzymianiu całego założenia architektonicznego. Umiejętne manipulowanie perspektywą sprawiało, że niewielka nawet fabryczka wyglądała jak olbrzymi kombinat. Odległość Łodzi od głównych rynków zbytu sprawiała, że był to jeden z niewielu możliwych sposobów reklamy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników historii Łodzi, przemysłu, ale i designu.

Uwaga! Z biletem na spotkanie możecie odwiedzić także wystawę stałą MIASTO-MODA-MASZYNA!


Miejsce: Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Wstęp: wydarzenie biletowane

Ceny biletów: 8 zł

Bilety


Więcej informacji:

Link do wydarzenia

Profil Facebook

Profil Instagram

Zobacz również:

Kontakt