Letnia Akademia Tańca – Wakacyjne warsztaty taneczne dla młodzieży w AOIA

autor:

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi (ul. Zachodnia 54/56)

01.07.2024 - 05.07.2024

Zapraszamy na Letnie Warsztaty Taneczne dla młodzieży w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych!

Letnia Akademia Tańca 01.07 - 26.07 w AOIA

Chcesz spędzić wakacje w ruchu, poznając różnorodne style taneczne i doskonaląc swoje umiejętności? Weź udział w Letniej Akademii Tańca! Warsztaty taneczne to idealna okazja, aby rozwijać swoją pasję, zdobywać nowe doświadczenia i świetnie się bawić w gronie rówieśników!

Termin: cały lipiec 2024

Miejsce: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

Plan warsztatów

W ramach Letniej Akademii Tańca będą prowadzone 4 różne ścieżki warsztatowe:

  • I cykl – 01-05 lipca – Hip-hop – prow. Seweryn Obałka
    godz. 12:00-15:00
  • II cykl – 8-12 lipca – Teatr tańca – prow. Ewa Otomańska
    godz. 12:00-15:00
  • III cykl – 15-19 lipca – K-pop – prow. Alena Tapyryk
    godz. 12:00-15:00
  • IV cykl – 22-26 lipca – Taniec współczesny – prow. Sara Kozłowska
    godz. 12:00-15:00

Jak się zapisać?

Zapisy na warsztaty przyjmujemy mailowo na adres sekretariat@aoia.pl oraz telefonicznie 42 633 26 41

Cena:

  • Cena za 1 tygodniowy cykl warsztatów (15 godzin zajęć) to 150 zł

W przypadku jeśli ktoś chce wziąć udział w więcej niż jednym cyklu warsztatów cena ulega promocji.

  • Cena za 2 cykle warsztatów 250 zł
  • Cena za 3 cykle warsztatów 400 zł
  • Cena za 4 cykle warsztatów 500 zł

Opłaty za zajęcia prosimy kierować na konto:

PKO BP 56 1020 3408 0000 4402 0402 2349 PLN.

Kontakt:

Zapisy: sekretariat@aoia.pl , nr tel. 42 633 26 41

Nie zwlekaj! Zarezerwuj swoje miejsce już dziś i spędź niezapomniane wakacje w tańcu!

SYLWETKI PROWADZĄCYCH:

SEWERYN ‘SEWIO’ OBAŁKA

Tancerz, instruktor i choreograf. Reprezentant ekipy “Boogie homiez”. Taneczną podróż rozpoczął w wieku siedmiu lat i zbierał doświadczenie z różnych technik tańca. Obecnie jego serce bije rytmem hip-hop. Oddany kulturze skilla zbiera od najlepszych: Caleaf Sellers, Mamson, Henry Link, Franky-Dee, Martha Nawbie, Batalla, Alex The Cage, Paradox, Salah, Mr Wigles, Kenzo Alvarez, TIP-TOP, Icee Forcesound Didier Firmin, Nelson, ICEE Forcesound, Kyoka Rushball, Ben Wichert, Niako.

Wiedzę od twórców hip hopu przekuwa w praktykę stając w szranki bitewne na najlepszych konkursach: Red Bull BC One, United Session Street Dance Story, Bitwa na Taniec, Czorne Densy, Gdańsk Dźwiga Muzę, Kultura Koła, Rytm Ulicy, Urban Style.

Swoją pasję nieustannie poszerza o nowe elementy. Jest DJ-em oraz producentem muzycznym co również pogłębia jego wiedzę muzyczną.

Wydał 3 płyty: “Under The Lockdown”, “Boom Bap Boat”, “Raw and Real”.

Dodatkowe informacje:

  • Autor warsztatu “Tańcz w bicie” – połączenia zajęć tanecznych z tworzeniem muzyki
  • Członek łódzkiego kolektywu “Trillz” zrzeszającego łódzkich dj’ów oraz tancerzy kultury street dance
  • Współorganizator i DJ rezydent na “Freestyle is the kij” – cyklicznej imprezie i zawodach tanecznych w Łodzi
  • Założyciel pierwszej grupy hip hopowej dla osób powyżej 60 lat “Joł joł Seniorzy”
  • Prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych na terenie całej Polski
  • Pasjonat zdrowego trybu życia- absolwent dietetyki medycznej na Wyższej Szkole Biznesu i nauk o zdrowiu w łodzi – uzyskany tytuł: dietetyk medyczny

I cykl – 01-05 lipca – Hip-hop – prow. Seweryn Obałka – godz. 12:00-15:00

OPIS ZAJĘĆ:

Podczas warsztatów głównym celem będzie progress – czyli, aby przyswajać i rozwijać umiejętności w tańcu Hip Hop.

Tematami jakimi się zajmiemy będą:

  • Deep Foundations (kreatywne wykorzystywanie kroków podstawowych)
  • Musicality (nauka i wiedza o rytmach w muzyce Hip Hop)
  • Ground Moves (kroki taneczne wykonywane na podłodze)
  • Hardcore Choreo (soczyste choreografie hip hopowe)

Całość zwieńczymy nagraniem wspólnego klipu wideo.

EWA OTOMAŃSKA

Animatorka kultury, pedagożka teatru, artystka i koordynatorka projektów artystycznych. Aktorka teatru tańca i instruktorka. Absolwentka studiów teatrologicznych pierwszego stopnia oraz studentka promocji sztuki na Uniwersytecie Łódzkim.

Od 2011 roku współpracuje z Teatrem CHOREA. W latach 2010-13 uczestniczka i instruktorka programu PaT (Profilaktyka a Teatr). Główna opiekunka inicjatywy “Włącz się! – sieciowanie teatrów niezależnych regionu łódzkiego”. Uczestniczka organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego warsztatu “Praca ze społecznością lokalną” (2017) oraz kursu “Teatr- Sztuka Społeczna” (2022) organizowany przez Teatr Realistyczny i Instytut Jerzego Grotowskiego, skupiającym się na metodach teatralnej pracy z osobami z niepełnosprawnościami, z osadzonymi, z osobami LGBTQ+, migrantami oraz mieszkańcami obszarów rewitalizowanych. Obecnie w trakcie kursu kwalifikacyjnego teatroterapii organizowanego przez ZTZ.

W swoich działaniach stara się korzystać z potencjału jaki daje sztuka zaangażowana społecznie i działanie na zasobach grup.

II cykl – 8-12 lipca – Teatr tańca – prow. Ewa Otomańska – godz. 12:00-15:00

Teatr tańca to forma sztuki, która łączy elementy tańca i teatru, pozwalając na wyrażenie emocji, historii i idei za pomocą ciała i ruchu. To przestrzeń, w której można odkryć siebie, swoją kreatywność oraz zdolności wyrazu.

Warsztat jest przeznaczony dla młodzieży w wieku 15-18 lat, niezależnie od poziomu zaawansowania w tańcu czy teatrze. Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia – wystarczy pasja i chęć do eksperymentowania z ruchem.

OPIS ZAJĘĆ:

Podczas zajęć nauczysz się podstawowych technik tańca współczesnego oraz elementów teatru fizycznego. Poprzez różnorodne zadania improwizacyjne będziesz miał/a możliwość rozwijać swoją wyobraźnię i zdolności ekspresji. Wspólnie stworzymy krótkie sceny taneczno-teatralne, które zostaną zaprezentowane na zakończenie warsztatu. Praca w grupie pozwoli na rozwijanie umiejętności współdziałania, wzajemnego wsparcia i komunikacji.

Warsztat Teatru Tańca jest okazją by lepiej poznać siebie, swoje ciało i emocje oraz otworzyć się na nowe formy wyrazu i nauczysz się, jak poprzez ruch opowiadać historie. Wspólne warsztaty to również świetna okazja, by w twórczy sposób spędzić czas, nawiązać nowe znajomości i po prostu dobrze się bawić.

Szczegóły organizacyjne:

Na warsztaty warto zabrać wygodny strój oraz wodę. Podczas zajęć będziemy ćwiczyć boso, nie są więc konieczne buty na zmianę.

ALENA TAPYRYK

Urodzona w Mińsku na Białorusi. Taniec towarzyszy jej od najmłodszych lat. Brała udział w występach z różnymi grupami, zarówno w kraju, jak i za granicą, uczestniczyła w festiwalach, studiowała taniec i pełniła rolę nauczyciela. Od około czterech lat mieszka w Polsce. Ukończyła studia taneczne na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Obecnie pracuje jako tancerka i nauczycielka tańca w szkole Urban Dance Zone, gdzie prowadzi zajęcia z k-popu, contemporary oraz jazz-modern.

III cykl – 15-19 lipca – K-pop – prow. Alena Tapyryk – godz. 12:00-15:00

Technika tańca k-pop odnosi się do stylu tańca, który towarzyszy południowokoreańskiej muzyce pop, znanej jako K-pop. Charakteryzuje się ona dynamicznymi, precyzyjnymi i zsynchronizowanymi ruchami. Będziemy mieli cały tydzień na zanurzenie się w świecie KPOP.

OPIS ZAJĘĆ:

Wesoło i energicznie spędzicie razem czas studiując znane choreografie popularnych zespołów. Choreografie k-pop są zazwyczaj bardzo złożone, łącząc elementy różnych stylów tanecznych, takich jak hip-hop, street dance, jazz, czy nawet balet. Tancerze muszą być wszechstronni i biegli w różnych technikach.

SARA KOZŁOWSKA

Sara Kozłowska, tancerka, choreografka, performerka, freelancerka, pedagog. Ukończyła 6-cio letnią edukację w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku choreografia i techniki tańca. Od 2010 jako tancerka, choreografka i akrobatka współpracuje z Teatrem V6 w Łodzi, biorąc udział w spektaklach i pokazach komercyjnych. W latach 2011-2016 była związana z Grupą KIJO w Łodzi, biorąc udział w spektaklach takich jak: “Spokojnie…Inni mają gorzej”, “KISZ” i “Gry w koniec świata”. Uczestniczyła w edycjach “Dotknij Teatru” w Łodzi.

Współtworzyła również duet “Do Witolda” w chor. Michała Ratajskiego, który w 2014 roku zdobył pierwsze miejsce podczas konkursu “Make Move” w Tarnowie. Od 2015 roku współpracuje z Teatrem CHOREA w Łodzi, biorąc udział w spektaklach, kreując ruch (m.in do spektaklu “Śmierć na gruszy” w reż. Łukasza Kosa, który w 2022 został laureatem projektu TEATR POLSKA) oraz prowadząc zajęcia dla zespołu. W 2017 roku współpracowała z Iloną Gumowską, biorąc udział w dwóch kreacjach: 2017 “Psyche” oraz “Moira”. Duet “Moira” zdobył drugie miejsce na konkursie “Sense of motion” w Tarnowie oraz drugą nagrodę podczas Festiwalu Labirynt w Złocieńcu. W 2017 roku współpracowała z Anną Banasik, współtworząc duet “Pomiędzy”, który w 2018 otrzymał nagrody: wyróżnienie jury podczas “Szolo Duo” w Budapeszcie oraz drugą nagrodę podczas Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych w Bydgoszczy.

W 2019 roku, wzięła udział w spektaklu “SPOT” stworzonym z osobami z Zespołem Downa, w chor. Adama Kuzy. W 2020 brała udział w projekcie “Geometria nie-pokoju – zapiski z czasów zarazy tańczone językiem migowym”, zrealizowanym przez Małgorzatę Rostkowską w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W 2021 otrzymała Stypendium Prezydenta Miasta Łodzi dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem oraz animacją kultury oraz została rezydentką programu Przestrzenie Sztuki w Łodzi – “Fabryka Lokalnie”. W ramach tych dwóch projektów, stworzyła spektakl “Porozmawiajmy o Nas”. W 2022 roku fragment spektaklu otrzymał drugą nagrodę podczas konkursu 3,2,1 taniec w Krakowie. W 2022 roku współpracowała ze Sceną Tańca AOIA, biorąc udział w edukacyjnej serii filmów “Ciekawa Sz(t)uka Tańca”. W 2022 roku współpracowała z Operą Królewską w Warszawie, tworząc ruch do spektaklu “Noc Kruków” w reż. Waldemara Raźniaka. W 2022 roku została również rezydentką programu “Szklarnia – Inkubator Teatralny” Przestrzeni Sztuki w Łodzi, w ramach którego, współpracując z Katarzyną Leszek stworzyła spektakl “PO”. W tym samym roku razem z Emilią Biskupik została laureatką konkursu Materii w Łodzi na propozycję premiery krótkiej formy choreograficznej w ramach programu Przestrzenie Sztuki. W ramach konkursu stworzyły duet “on/your/side”. W 2023 roku wzięła udział w międzynarodowych zawodach Pole Dance Show, zdobywając 1 miejsce w kategorii Exotic Semi Pro oraz otrzymując nagrodę “Overall Winner Exotic” za najlepszy występ wśród wszystkich zawodniczek kategorii Exotic.

IV cykl – 22-26 lipca – Taniec współczesny – prow. Sara Kozłowska godz. 12:00-15:00

OPIS ZAJĘĆ:

Świadome Ciało Ruchome – warsztat tańca współczesnego z techniki floorwork, podczas którego będziemy poszukiwać miękkości w ruchu na linii góra-dół, dynamicznego kontaktu z podłogą oraz pracować nad miękkością, lekkością i świadomością pokonywania drogi. Druga część to grupowe laboratorium poświęcone zaufaniu, opadaniu, zawieszaniu, dynamicznym zmianom kierunków, wychodzeniu poza balans oddawaniu ciężaru i wykorzystywaniu lotu partnera do ruchu. Praktyka poświęcona temu ile ciężaru jesteśmy w stanie dać ale również jaką możemy stworzyć bazę.


Kontakt:

Zapisy: sekretariat@aoia.pl , nr tel. 42 633 26 41

Link do wydarzenia

Zobacz również:

poniedziałek, 24 czerwca 2024

 -  Miejska Strefa Kultury Zaprasza na Letnie wydarzenia

Miejska Strefa Kultury Zaprasza na Letnie wydarzenia

Miejska Strefa Kultury Zaprasza na Letnie wydarzenia w swoich 15 oddziałach. więcej

Łódź
24.06.2024 - 01.09.2024 cały dzień

niedziela, 30 czerwca 2024

 -  „Tydzień liliowców” w Ogrodzie Botanicznym

„Tydzień liliowców” w Ogrodzie Botanicznym

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza na „Tydzień liliowców”, podczas którego będzie można podziwiać kwitnącą kolekcję liliowców. Kolekcja ta obejmuje prawie 16 000 roślin w około 90 odmianach.… więcej

Ogród Botaniczny w Łodzi (ul. Krzemieniecka 36/38)
30.06.2024 - 07.07.2024 09:00

poniedziałek, 1 lipca 2024

 -  Warsztaty MINECRAFT w Pasażu Łódzkim

Warsztaty MINECRAFT w Pasażu Łódzkim

W dniach od 1 do 27 lip­ca za­pra­sza­my do peł­nej atrak­cji stre­fy Mi­ne­craft w Pa­sa­żu Łódz­kim! więcej

Centrum Handlowe Pasaż Łódzki (al. Jana Pawła II 30)
01.07.2024 - 06.07.2024 12:00
 -  Letnia Akademia Tańca 01.07 - 26.07 w AOIA

Letnia Akademia Tańca – Wakacyjne warsztaty taneczne dla młodzieży w AOIA

Zapraszamy na Letnie Warsztaty Taneczne dla młodzieży w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych! więcej

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi (ul. Zachodnia 54/56)
01.07.2024 - 05.07.2024 12:00

wtorek, 2 lipca 2024

Nabór do Akademii Wolontariatu Seniora

Od 17 czerwca Regionalne Centrum Wolontariatu “Centerko” wraca z Akademią Wolontariatu Seniora, czyli przestrzenią integracji międzypokoleniowej, służącą rozwijaniu nowych zainteresowań, pasji,… więcej

02.07.2024 cały dzień

Biblioteczne łamanie głowy w Bibliotece Miejskiej

Zapraszamy dzieci na biblioteczne łamanie głowy. więcej

Biblioteka Miejska - Filia Nr 57 (Łódź, ul. Bartoka 27)
02.07.2024 10:00
 -  XIV Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych FOLKOWE INSPIRACJE

XIV Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych FOLKOWE INSPIRACJE

Już po raz czternasty Łódź rozbrzmiewać będzie folkowymi rytmami, a na ulicach miasta spotkamy wielobarwne grupy artystów z różnych stron świata, dla których inspirację stanowi folklor, kultura… więcej

02.07.2024 11:00
 -  1, 2, 3 do Muzeum idziesz TY!

1, 2, 3 do Muzeum idziesz TY! w Centralnym Muzeum Włókiennictwa

Zapraszamy na warsztaty dla najmłodszych w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. więcej

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (ul. Piotrkowska 282)
02.07.2024 11:00
 -  Wernisaż wystawy "Walking photography – fotografia teatralna" w Akademickim Centrum Designu

Konferencja naukowa przy wystawie "Walking photography – fotografia teatralna" w Akademickim Centrum Designu

"Fotograf teatralny to ten podążający, nomadyczny, przesiedlający się, przemierzający płynną rzeczywistość antropogeniczną lub kulturową – nigdy nieneutralną. więcej

Akademickie Centrum Designu (Łódź, ul. Księży Młyn 13/15)
02.07.2024 12:00
Kontakt