START: Łódzka Informacja Turystyczna, ul. Piotrkowska 28
TRASA 1
o godz. 11:00 zapraszamy na spacer pn. Stare Miasto - kolebka Łodzi i wielki przemysł.
Na tej trasie zobaczymy m.in. Artystyczne podwórka Narodziny Dnia oraz Pasaż Róży, zrewitalizowanie Plac Wolności, Park Staromiejski oraz Stary Rynek. Spacerując po Parku Staromiejskim dowiemy się, dlaczego łodzianie nazywają go Parkiem Śledzia i spojrzymy śledziowi prosto w oko (to nie żart :)). Będzie można usłyszeć opowieści o żydowskiej dzielnicy i jej śladach na terenie dzisiejszego parku, legendy i historię o powstaniu miasta. Następnie udamy się do włókienniczego imperium, gdzie usłyszymy wiele historii i legend o Manufakturze, rodzinie Poznańskich oraz zobaczymy ich imponujący pałac. Spacer zakończymy przy lustrzanym sercu WOŚP.
TRASA 2
o godz. 14:00 zapraszamy na spacer pn. Piotrkowska - królowa łódzkich ulic.
Trasa wzdłuż ulicy Piotrkowskiej to okazja, aby poznać jedną z najbardziej znanych ulic w kraju a jednocześnie najdłuższy polski deptak i wizytówkę Łodzi. Mijając piękne kamienice i pałace zachwycimy się ich architekturą oraz usłyszymy wiele ciekawych historii o ich zamożnych właścicielach. Wspólnie przemierzymy Aleję Gwiazd oraz miniemy wiele pomników znanych łodzian m.in. Misia Uszaka, pianisty Artura Rubinsteina czy Juliana Tuwima. Spacer zakończymy przy pomniku Jednorożca z widokiem na jego kolorową stajnię oraz Mural z Wiedźminem, najwyższy w Polsce i jeden z największych na świecie! Łódź potrafi zaskakiwać!
TRASA 3
o godz. 12:00 zapraszamy na spacer pn. Nowe Centrum Łodzi - niezwykłe przemiany.
Trasa Nowe Centrum Łodzi to okazja na zobaczenie fascynującej przemiany dotąd zaniedbanej części miasta! Podczas spaceru zobaczymy m.in. perełkę i wizytówkę łódzkiej rewitalizacji: ul. Włókienniczą. Zwiedzimy wnętrze jednej z najpiękniejszych łódzkich willi Hilarego Majewskiego, projektanta wielu najcenniejszych łódzkich zabytków. Na trasie napotkamy ślady wielokulturowej Łodzi. Patrząc w przyszłość dowiemy się, gdzie powstaje Nowe Centrum Łodzi. Spacer zakończymy przy EC1, gdzie obecnie mieści się najnowocześniejsze w Polsce planetarium, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej oraz największe w Polsce Centrum Nauki i Techniki.
Limit uczestników: 50 osób
Koszt udziału: 25 zł / 15 zł
Więcej informacji: