Nowoczesne materiały włókiennicze, czyli rzecz o tym, czy tkaniny przyszłości będą ekologiczne

autor:

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (ul. Piotrkowska 282)

02.12.2023

Żyjemy w czasach, kiedy moda stała się szybka i tania. Konsumenci przyzwyczajeni do ciągłej zmiany trendów kupują kolejne kilogramy ubrań, których produkcja ma destrukcyjny wpływ na środowisko naturalne. Okazuje się, że najmniej ekologicznym włóknem naturalnym jest bawełna, a tuż za nią wełna i kojarzony z luksusem jedwab. Co zatem wybrać chcąc świadomie podejmować decyzje o swoim ubraniu i żyć w duchu eko? Jakie są nowoczesne tkaniny odzieżowe i czy są one bardziej ekologiczne od tych, które znamy teraz? Jakie włókna można poddać recyklingowi? Czy sektor odzieżowy może stać się częścią gospodarki w obiegu zamkniętym? Na te pytania odpowie na sobotnim wykładzie dr inż. Anetta Walawska, Liderka Grupy Badawczej Recyklingu i Materiałów Kompozytowych w Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Łukasiewicz-ŁIT.

Zapraszamy na wykład dr inż. Anetty Walawskiej „Nowoczesne materiały włókiennicze, czyli rzecz o tym, czy włókiennictwo przyszłości będzie ekologiczne”.

Informacje organizacyjne:

Kiedy: 2 grudnia (sobota) godz. 16:00
Limit osób: 50
Bilet: 8 zł
Gdzie: w sali konferencyjnej

Bilety do nabycia w kasie Muzeum oraz na stronie.


dr inż. Anetta Walawska

Wykształcenie i doświadczenie

Absolwentka kierunku: Chemiczna Technologia Włókna na Wydziale Włókienniczym Politechniki Łódzkiej. Zawodowo związana była z Instytutem Architektury Tekstyliów, Instytutem Włókiennictwa, a obecnie Łódzkim Instytutem Technologicznym (ŁIT), działającym w strukturze Sieci Badawczej Łukasiewicz. Od maja 2023 roku jest Liderem Grupy Badawczej Recyklingu i Materiałów Kompozytowych w Centrum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym w Łukasiewicz-ŁIT.

Zobacz również:

Kontakt