Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej „YAPA”

autor:

Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej (al. Politechniki 10)

08.03.2024 - 10.03.2024

W dniach 8-10 marca w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej odbędzie się 49. Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej YAPA 2024.

 Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej „YAPA”

Yapa to przede wszystkim przegląd piosenki i to właśnie w dwóch koncertach konkursowych zaprezentują się publiczności wykonawcy konkursowi, którzy będą rywalizować o Nagrodę Publiczności. W tej części wystąpi 20 zespołów, które o udział w Yapie walczą podczas przesłuchań kwalifikacyjnych albo występują dzięki nominacjom przyznawanym przez inne festiwale studenckie.

Ponieważ w tym roku festiwal rozpocznie się w Dzień Kobiet, będzie mu towarzyszył slogan „Yapa tak jak Kobieta”. W związku z tym w sobotnim koncercie gwiazd postanowiliśmy zaprezentować yapowej publiczności głównie damskie wokale, czyli laureatki ostatnich edycji Przeglądu, zwyciężczynie a także laureatki nagrody im. Małgosi Zwierzchowskiej. Usłyszymy m.in. Hanie Czajkowską, która wygrała ostatnią edycję przeglądu a także laureatki z lat poprzednich - Chwilę Nieuwagi, Monikę Kowalczyk, Basię Beuth, Oreadę i Zuzannę.

Yapa to najstarszy łódzki festiwal, który od 1974 roku odbywa się na terenie Politechniki Łódzkiej - Yapa jest wydarzeniem, które od lat jest wizytówką Łodzi festiwalowej, studenckiej i turystycznej, ściąga do Łodzi wielbicieli muzyki turystycznej z całej Polski. Przyczynia się tym samym do jednoczenia środowisk akademickich, kulturalnych i podróżniczych. Organizowany jest od początku przez studentów ze Studenckiego Klubu Turystycznego PŁazik, Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej i Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich w Łodzi.

Yapę każdego roku na żywo obserwuje około tysiącosobowa publiczność złożona głównie ze studentów wszystkich łódzkich uczelni a także licealistów, harcerzy, miłośników turystyki, żeglarstwa, poezji śpiewanej.

W 2023 roku Yapa z okazji Jubileuszu 600-lecia Miasta Łodzi otrzymała z rąk Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej medal za zasługi dla promocji miasta.


Miejsce: Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej, al. Politechniki 10, 93-590 Łódź

Wstęp: wydarzenie biletowane

Ceny biletów: Karnet ulgowy 55 zł, Karnet normalny 75 zł

Bilety


Więcej informacji:

Link do wydarzenia

Profil Facebook

Profil Instagram

Zobacz również:

wtorek, 28 maja 2024

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu Mikrogranty dla Seniorów 2024

Od 13 maja grupy nieformalne i organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o mini granty na realizację projektów dla osób 60+. Nabór wniosków trwa do 3 czerwca. Zapraszamy do udziału w spotkaniach… więcej

28.05.2024 cały dzień
 - „Tata" w Teatrze Lalek Arlekin

„Tata" w Teatrze Lalek Arlekin

Spektakl dla widzów od 5. roku życia i całych rodzin. więcej

Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi (ul. Wólczańska 5)
28.05.2024 09:00
 - Fuzja zaprasza na Łódź Design Festival

Fuzja zaprasza na Łódź Design Festival

Najlżejsze krzesło świata, lustrzane dzieła sztuki użytkowej wykonane w technologii FiDU pozwalającej nadmuchać metal pod wysokim ciśnieniem oraz krzesło będące swoistym dialogiem pomiędzy sztuką i… więcej

Fuzja (Łódź, ul. Milionowa 6A)
28.05.2024 10:00
Kontakt