Pokaz specjalny filmu greckiego "Czarny kamień" w kinie NCKF, EC1 Łódź

autor:

EC1 - Łódź Miasto Kultury (ul. Targowa 1/3)

20.04.2024

Jak kamień w wodę… Podobno człowiek zaginiony to ten, którego nie może znaleźć własna matka. Film dla miłośników kina europejskiego, osób zafascynowanych Grecją, kulturą i językiem greckim.

Pokaz specjalny filmu greckiego "Czarny kamień" w kinie NCKF, EC1 Łódź

Dwaj filmowcy wpadają przypadkowo na Charulę, zdesperowaną i nadopiekuńczą matkę Greczynkę, która poszukuje swojego syna. Kiedy ten zostaje oskarżony o oszustwo, Charula razem ze swoim drugim niepełnosprawnym synem oraz z pewnym taksówkarzem afrykańskiego pochodzenia rozpoczyna poszukiwania, aby sprowadzić go z powrotem do domu. Wtedy odkrywa prawdę kim naprawdę jest jej syn.

Film wyreżyserowany przez Spirosa Jakowidisa "Czarny Kamień" porusza wiele współczesnych problemów. Zdobył cztery nagrody na Festiwalu Filmowym w Salonikach, w tym nagrodę publiczności.

O godzinie 16:30 rozpocznie się spotkanie i wprowadzenie do filmu, które poprowadzi Aleksandra Ciupa - filolog klasyczny i nowogrecki. Miłośniczka Grecji, greckiej kultury i kuchni. Zajmuje się nauczaniem języka nowogreckiego, organizuje spotkania poświęcone Grecji i zaraża swoją pasją coraz więcej osób.

Godzina 17:00 - projekcja filmu "Czarny Kamień"


Miejsce: Narodowe Centrum Kultury Filmowej EC1 Łódź, ul. Targowa 1/3 (wejście od ulicy Wojciecha Hasa)

Bilety


Link do wydarzenia

Profil Facebook

Profil Instagram 

Zobacz również:

Kontakt