Pierwszy – przypadek w projektowaniu, aspekt kreatywności oraz budowania komunikacji wizualnej na podstawie przypadkowo wylosowanych haseł. Drugi natomiast – poprawy przestrzeni publicznej poprzez zaprojektowanie identyfikacji graficznych dla małych zakładów rzemieślniczych takich jak krawiec, piekarz, szklarz czy zegarmistrz.
Zadaniem studentów było zarówno znalezienie w przestrzeni miasta tych miejsc, zrobienie dokumentacji fotograficznej oraz wykonanie nowych projektów graficznych uwzględniających m.in. kontekst danego miejsca, historię czy architekturę. Te dwa inne, w swoich założeniach ćwiczenia, pokazują różne sposoby myślenia projektowego i podejścia do rozwiązania z jednej strony abstrakcyjnych pojęć, które studenci łączą w jedną (realną) ideę, z drugiej strony mierzą się z rzeczywistością, która na co dzień nas otacza. Bez względu na poruszaną tematykę, w obydwu przypadkach proces projektowy eliminuje przypadek m.in. poprzez dogłębną analizę. Pokazuje także, jak z różnych nieprzewidywalnych sytuacji można logicznie uporządkować poszczególne elementy i zaprojektować atrakcyjną i zrozumiałą komunikację wizualną np. dla cukierni, pływalni, kawiarni czy lokalnego serwisu rowerowego.
Wydarzenie jest częścią Łódź Design Festiwalu oraz częścią oferty Nocy Muzeów
Wystwa potrwa od 15 maja do 23 czerwca
Wernisaż odbędzie się 24 maja o godzinie 18:00
Godziny otwarcia
Sale wystawiennicze Akademickiego Centrum Designu są czynne we wtorek, środę i czwartek w godzinach 11:00–15:00, a w piątek, sobotę i niedzielę w godzinach od 12:00–19:00.
W okresie trwania Łódź Design Festiwalu otwarte codziennie 10:00 – 19:00. (21-26 Maja)
W Noc Muzeów w godzinach: 12:00 - 1:00 (18 Maja)
Wstęp: wolny
Więcej informacji: