Ramadan czyli objawienie Koranu w Centrum Dialogu

autor:

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 83)

05.03.2024

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi zaprasza na kolejne spotkanie „Ramadan czyli objawienie Koranu” z cyklu „Religia w dialogu" 5 marca (wtorek) o godz. 18:00.

Ramadan czyli objawienie Koranu

Kolejne spotkanie z cyklu „Religia w dialogu" będzie dotyczyło Ramadanu, który w tym roku rozpocznie się 10 marca i potrwa do 8 kwietnia. Jest to dla muzułmanów szczególny okres, czas święty, bo – jak wierzą - właśnie w dziewiątym miesiącu, miesiącu Ramadan, prorok Mahomet otrzymał pierwsze objawienia Koranu. Jak głosi tradycja kilka wersów przyszłej świętej księgi islamu przekazał Mahometowi archanioł Gabriel (po arabsku Dżibril). Przez cały okres Ramadanu, od wschodu do zachodu słońca, obowiązuje ścisły post, nie można spożywać żadnych pokarmów, ani pić napojów, nie można przyjmować lekarstw (poza osobami przewlekle chorymi) oraz stosować innych używek. jak np. papierosy czy przyjemności cielesne. Ramadan to czas modlitwy i refleksji.

Khamis Abtan – od 1982 roku mieszka w Łodzi, ukończył studia budownictwa lądowego na Politechnice Częstochowskiej, a od 15 lat jest Imamem wspólnoty muzułmańskiej w Łodzi.

Wstęp wolny!


Więcej informacji pod linkiem

Link do wydarzenia na Facebooku

Link do Instagrama Centrum Dialogu

Zobacz również:

Kontakt