Na wystawie można będzie zobaczyć dokumentacje archiwalne, jak i teraźniejsze, którym będą towarzyszyć obiekty scenograficzne oraz instalacje. Podczas wystawy uczestnicy zostaną zaproszeni w przeróżne światy, w których będą mogli zaznaczyć swoją obecność lub moment spotkania z Teatrem CHOREA. Wystawa będzie ukazywać wspólne działania „niepoliczalnej grupy artystów”, jak i indywidualne ścieżki poszczególnych członków zespołu.
Twórcy: Magdalena Milewska, Janusz Adam Biedrzycki
WERNISAŻ
23 sierpnia 2024 / piątek, godzina: 18.00
Miejsce: Szklany hol, Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
Wstęp: bezpłatny / wolny
Terminy otwarcia wystawy w kolejnych dniach Festiwalu: 24 sierpnia - 1 września 2024
Dokładne godziny otwarcia pojawią się wkrótce.
Miejsce: Sale B_101, C_101, C_107, Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
Wstęp: bezpłatny / wolny
Wiek widzów: bez ograniczeń
INFORMACJE O TWÓRCACH
Magda Milewska – historyczka sztuki, kuratorka i producentka wystaw. Absolwentka podyplomowych Studiów Muzealniczych na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała m.in. w Galerii Propaganda w Warszawie, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, w Galerii Manhattan w Łodzi i Muzeum Sztuki w Łodzi. Od 2017 do 2021 roku prowadziła galerię sztuki współczesnej Punkt Odbioru Sztuki. Jej teksty o sztuce publikowane były w magazynach branżowych m.in. w „Kwartalniku rzeźby Orońsko”. Jurorka konkursów artystycznych i stypendiów twórczych. Od 2023 roku pracuje w Kamienicy Hilarego Majewskiego w Łodzi.
Janusz Adam Biedrzycki – aktor, tancerz, choreograf, instruktor teatralny, reżyser. Absolwent Wydziału Humanistycznego, specjalizacja: Kulturoznawstwo, Folklorystyka i Etnologia, Teatrologia i Filmoznawstwo na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Absolwent Zarządzania Kulturą, Instytutu Teorii Literatury, Teatru i Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Łódzkiego. Uczestnik kursu „Pedagog w Teatrze” organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Współzałożyciel i członek Teatru CHOREA. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach: 2010 i 2014, a także Urzędu Miasta Łodzi w latach: 2013, 2017 i 2022. Współtwórca podręcznika „Trening fizyczny aktora – od działań indywidualnych do zespołu” (2015), stworzonego we współpracy z PWSFTViT, przy wsparciu NIMiT. Od 2007 roku instruktor i edukator w Fabryce Sztuki, autor wielu warsztatów i projektów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pomysłodawca i realizator cyklu warsztatów interdyscyplinarnych „Laboratorium Kreatywnego Działania” (edycje: 2019, 2020, 2021). Założyciel i lider Senioralno-Młodzieżowej Grupy Teatralnej CHOREA. Od 2022 roku członek Związku Artystów Scen Polskich. Kurator spotkań dyskusyjnych: „Ekologie Kultury” w 2022 roku, oraz „Ekologie Kultury II. Edukacja” w 2023 roku.