Spektakl „Orkiestra Titanic" w Teatrze Jaracza

autor:

Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi (ul. Jaracza 27)

16.05.2024

Błyskotliwe dialogi, czarny humor i ważne pytania - spektakl „Orkiestra Titanic" Christo Bojczewa w reżyserii Mariusza Siudzińskiego.

spektakl „Orkiestra Titanic", fot. Greg Noo-Wak
spektakl „Orkiestra Titanic", fot. Greg Noo-Wak

Bohaterami Orkiestry „Titanic” Christa Bojczewa jest czworo włóczęgów – Doko, Prodan, Meto i Ljubka. Przebywają na opuszczonej stacji kolejowej. Snują tam bolesne wspomnienia o nieudanej przeszłości i śmiałe plany poprawy swojego losu. Ma im w tym pomóc napad na pociąg. Kłopot w tym, że od dawna żaden nie zatrzymał się na ich dworcu. Sytuacja zmienia się radykalnie, gdy przy peronie niespodziewanie staje na moment długo wyczekiwany skład i wytacza się z niego kompletnie pijany iluzjonista Harry.

Orkiestra „Titanic” jest tragikomiczną opowieścią o sytuacji egzystencjalnej, w jakiej znalazł się współczesny człowiek. Wypełniona absurdem, nonsensem, groteską, wisielczym humorem, bawi, wzrusza i inspiruje do myślenia.

Christo Bojczew urodził się w roku 1950, z wykształcenia jest inżynierem. Debiutował w 1984 roku sztuką Tamto coś. Dziś uznawany jest za jednego z najlepszych bułgarskich dramatopisarzy, w 1997 roku zwyciężył w International Playwriting Competition organizowanym przez British Council, a w roku 1999 został laureatem włoskiej nagrody teatralnej Premio Enrico Maria Salerno. Jego utwory wystawiane były w ponad 40 krajach.

Obsada: Elżbieta Zajko, Mikołaj Chroboczek, Robert Latusek, Mariusz Siudziński, Mariusz Słupiński

Scena Inicjatyw Aktorskich ProScenium

czas trwania spektaklu: 90 minut


Bilety na spektakl „Orkiestra Titanic”

KONTAKT

Biuro Obsługi Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi
Telefon: 42 662 33 33
Mail: bow@teatr-jaracza.lodz.pl

Kasa biletowa Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi
Telefon: 42 662 33 33/35
Mail: bilety@teatr-jaracza.lodz.pl

Social media: Facebook, Instagram

Zobacz również:

Kontakt