Spektakl „Seksualne neurozy naszych rodziców" w Teatrze Jaracza

autor:

Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi (ul. Jaracza 27)

14.05.2024

„Seksualne neurozy naszych rodziców”, odważna, prowokująca sztuka Lukasa Bärfussa, uznawanego za jednego z najwybitniejszych niemieckojęzycznych autorów swojego pokolenia, podejmuje trudny temat seksualności osób niepełnosprawnych intelektualnie. Stawia pytania: czym jest normalność i kto określa co nią jest? Jakie są ramy wolności i kto powinien je ustalać?

spektakl „Seksualne neurozy naszych rodziców", fot. Greg Noo-Wak
spektakl „Seksualne neurozy naszych rodziców", fot. Greg Noo-Wak

„Witaj Dora, witaj w świecie.”

Dora ma 18 lat. Nie tańczy, nie płacze, nie śmieje się. Milczy. Obserwuje. Jest inna. Przez lata leki utrzymywały ją w psychicznym półmroku. Środki uspokajające podawane przez rodziców i lekarzy, miały chronić Dorę i jej otoczenie przed dzikimi wybuchami emocji i pozwalały żyć „normalnym” życiem. Jednak matka Dory chce odzyskać córkę, poznać jej prawdziwą twarz. Powstrzymanie leczenia przynosi nieprzewidziane konsekwencje. Seksualność Dory kwitnie, dziewczyna jest wyuzdana i niewinna jednocześnie. Jej cielesny apetyt wytrąca z równowagi, niepokoi. Zaburza dobre samopoczucie. Przebudzona Dora jest jak lustro. Czy na pewno chcemy się w nim przejrzeć?

Obsada: Natalia Klepacka, Urszula Gryczewska, Mariusz Witkowski, Robert Latusek, Mariusz Siudziński, Zofia Uzelac, Bogusław Suszka

SPEKTAKL DLA DOROSŁYCH WIDZÓW

Czas trwania spektaklu: 120 min.


Bilety na spektakl „Seksualne neurozy naszych rodziców”

KONTAKT

Biuro Obsługi Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi
Telefon: 42 662 33 33
Mail: bow@teatr-jaracza.lodz.pl

Kasa biletowa Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi
Telefon: 42 662 33 33/35
Mail: bilety@teatr-jaracza.lodz.pl

Social media: Facebook, Instagram

Zobacz również:

Kontakt