Zapraszamy na przegląd najdziwaczniejszych i najosobliwszych filmów. Produkcji, przy których krytycy łamali sobie pióra i klawiatury, a widownia wychodziła w trakcie seansów. Są to jednocześnie produkcje, które zapisały się w historii kina, a niekiedy ją pisały.
Czeka na Was 7 filmów, dzięki którym każde z Was będzie mogło doświadczyć, czym jest dziwaczne, a czym osobliwe. Jedne wywołają u Was głęboką konsternację, inne obrzydzenie, a jeszcze inne rozbawienie. To, co je wszystkie łączy, to wrażenie niedostosowania do rzeczywistości, jaką znamy. Nie macie się jednak czego obawiać. W zrozumieniu wszystkiego pomogą Wam zaproszeni przez nas goście, którzy przed każdym z seansów przeprowadzą krótkie wprowadzenie.
Dla wytrwałych kinomanów przewidziany jest konkurs z nagrodami!
Przed seansem będziecie mogli wysłuchać prelekcji Sary Nowickiej, która postara się Wam wyjaśnić zawiłości lynchowskiej fabuły. Po seansie natomiast odbędzie się dyskusja!
Sara Nowicka – współzałożycielka kolektywu „Final Girls – magazynu o kinie”. Redaktorka działu filmowego w „artPAPIERze”. Publikowała między innymi w: „Kinie”, „Sztuce”, „Stonerze Polskim”, „Kinomisji”, „Magazynie Magivanga”, „Popmodernie” oraz „Czasie Kultury”. Jedna z autorek w zbiorowym tomie „1000 filmów, które tworzą historię kina” (2020), współredaktorka publikacji „Teatr Ś/śląski. Historie mówione” (2022).
Opis filmu: Saksofonista zostaje aresztowany pod zarzutem zamordowania swojej żony. Po kilku dniach znika z celi, a na jego miejscu pojawia się inny mężczyzna.
W rolach głównych: Bill Pullman, Patricia Arquette, Robert Blake, Robert Loggia
Reżyseria: David Lynch
Czas trwania: 2 godz. 15 min.
Przed seansem będziecie mogli wysłuchać prelekcji Sary Nowickiej, która postara się Wam wyjaśnić zawiłości lynchowskiej fabuły. Po seansie natomiast odbędzie się dyskusja!
Sara Nowicka – współzałożycielka kolektywu „Final Girls – magazynu o kinie”. Redaktorka działu filmowego w „artPAPIERze”. Publikowała między innymi w: „Kinie”, „Sztuce”, „Stonerze Polskim”, „Kinomisji”, „Magazynie Magivanga”, „Popmodernie” oraz „Czasie Kultury”. Jedna z autorek w zbiorowym tomie „1000 filmów, które tworzą historię kina” (2020), współredaktorka publikacji „Teatr Ś/śląski. Historie mówione” (2022)
Obowiązują zapisy. https://memo.lodz.pl/.../dziwaczne-i-osobliwe-4--film...
Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest posiadanie karty do Biblioteki Miejskiej w Łodzi.
Więcej informacji: