Tydzień Zdrowia Kobiet z NFZ i MZ

Z okazji Dnia Kobiet Ministerstwo Zdrowia, Łódzki Oddział NFZ wraz z partnerami wydarzenia zachęca panie (i ich bliskich), by zadbali o siebie i swoje zdrowie. Zapraszamy na Tydzień Zdrowia Kobiet. Już od poniedziałku 4 marca będziemy wspólnie namawiali do regularnych badań kontrolnych, przygotowaliśmy także wydarzenia profilaktyczne: konsultacje ( m.in. z urofizjoginekolożką i ekspertkami z Fundacji Pokonać Endometriozę), badania i prelekcje oraz analizę składu ciała na naszych stoiskach i w sali obsługi. Analiza składu ciała określa wskaźniki tkanki tłuszczowej (w tym tłuszczu trzewnego), mięśniowej oraz zawartości w organizmie wody. Dzięki temu pozwala zdiagnozować wiele poważnych dla zdrowia i życia chorób, jak nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, otyłość. Wydarzenia będą odbywały się w różnych lokalizacjach.

Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Narodowym Funduszem Zdrowia z okazji  Międzynarodowego Dnia Kobiet  zachęca do wykonywania badań, dbania o swoje zdrowie. Akcja profilaktyczna w ramach „Tygodnia Zdrowia Kobiet” potrwa od 4 do 11 marca. Każdy z kolejnych dni jest poświęcony konkretnej tematyce profilaktycznej.

Harmonogram wydarzenia:

  • 4 marca (poniedziałek) Międzynarodowy Dzień Świadomości HPV
  • 5 marca (wtorek) Profilaktyka
  • 6 marca (środa) Mammografia
  • 7 marca (czwartek) Cytologia
  • 8 marca (piątek) Kardiologia
  • 9 marca (sobota) Opieka psychiatryczna
  • 10 marca (niedziela) Onkopłodność
  • 11 marca (poniedziałek) EkstraFacet – profilaktyka dla mężczyzn

Każda kobieta, nie tylko od święta, powinna znaleźć chwilę dla siebie i wykonywać regularnie badania.  Zadbaj o swoje zdrowie i zdrowie Twoich bliskich. Korzystaj z dostępnych szczepień i programów profilaktycznych.

LINK DO KALENDARIUM TYGODNIA ZDROWIA KOBIET:

https://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/nfz-blizej-pacjenta/9917-tydzien-zdrowia-kobiety-w-lodzkim-oddziale-nfz-zapraszamy

Zdrowa kobieta może wszystko, dlatego wszystkie kobiety będziemy namawiać do profilaktyki, dzięki której można szybko zdiagnozować chorobę i skutecznie ją leczyć. NFZ finansuje szereg programów profilaktycznych dla kobiet: program profilaktyki raka piersi; raka szyjki macicy; raka jelita grubego; program dla osób obciążonych genetycznie nowotworami jajnika, piersi, trzonu macicy i jelita grubego; program profilaktyki chorób układu krążenia;  program profilaktyki 40 plus. Dla chłopców i dziewczynek finansujemy szczepienia przeciw HPV, dzięki którym obniża się ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy u dziewcząt,  a u chłopców m.in. na nowotwory głowy i szyi. Każda kobieta, która odwiedzi salę obsługi lub nasze stoiska podczas Tygodnia Zdrowia Kobiet otrzyma kompleksową informację na temat programów profilaktycznych oferowanych paniom oraz miejsc, w których takie badania można wykonać.

Dodatkowo od 4 do 8 marca NFZ uruchamia specjalny dyżur konsultantów Telefonicznej Informacji Pacjenta. Dzwoniąc pod bezpłatny całodobowy numer 800 190 590, każda kobieta będzie mogła uzyskać pełną wiedzę na temat wszystkich zalecanych kobietom badań profilaktycznych. Konsultanci podpowiedzą również, gdzie takie badanie można wykonać. 

Zobacz również:

wtorek, 16 kwietnia 2024

„MUZYKA LASU” Wystawa fotografii Michała Lewandowskiego w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach od 16 kwietnia do 19 maja 2024 r. na Wystawę fotografii Michała Lewandowskiego „Muzyka lasu” do łódzkiej Palmiarni, mieszczącej się w Parku… więcej

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego w Łodzi (al. Piłsudskiego 61)
16.04.2024 - 19.05.2024 00:00

Nabór na kandydatów do Miejskiej Rady Seniorów

Do Miejskiej Rady Seniorów mogą być powołane osoby, które ukończyły 60 rok życia, mieszkają na terenie Łodzi i zostały zgłoszone prze organizacje działające na rzecz osób starszych, rady osiedla,… więcej

16.04.2024 cały dzień
Kontakt