Warsztat „Dla wszystkich starczy miejsca" w duchu Porozumienia Bez Przemocy w Centrum Dialogu

autor:

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 83)

10.03.2024

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi zaprasza na kolejne rodzinne warsztaty z cyklu KARMNIK pt. „Dla wszystkich starczy miejsca". Jest to cykl warsztatów w duchu NVC wokół tematu potrzeb. Podczas warsztatów będzie można przyjrzeć im się z bliska i je nakarmić.

Warsztat „Dla wszystkich starczy miejsca" w duchu Porozumienia Bez Przemocy w Centrum Dialogu

Kiedy mówimy o „wielkim człowieku”, najczęściej na myśl przychodni nam postać mężczyzny. Kultura, tradycja, szkoła tak świat uformowały. A przecież historia zna wiele równie wielkich, choć mniej znanych kobiet! W marcu przyjrzymy się sylwetki kilkunastu superbohaterek, które zmieniły świat na lepsze. A żeby było sprawiedliwie, przypomnimy też postaci mniej znanych męskich superbohaterów. Będą oni dla nas wzorami dbania o potrzebę autonomii, możliwości wyboru, wolności, przestrzeni, spontaniczności i niezależności.

Każde spotkanie poświęcone będzie konkretnej grupie potrzeb, od najbardziej podstawowych potrzeb ciała, do tych bardziej złożonych związanych z przeróżnymi relacjami: z sobą samym, z innymi ludźmi i ze światem.

W czasie zajęć korzystać będziemy z wybranych elementów wystawy „Elementarz empatii”. Inspirować nas będą także piękne i mądre książki obrazkowe, a na deser zaproponujemy nieszablonowe działania plastyczne.

Zapraszamy do nas drużyny rodzinne, wspólnie dorosłych i dzieci. Dobrze, żeby najmłodszy uczestnik miał przynajmniej
5 -6 lat.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Samosiej, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jako artystka zajmuje się sztuką książki i ilustracją. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jako arteterapeutka realizuje autorskie projekty artystyczne, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, propagujące czytanie oraz promujące mądre i piękne książki.

Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują na niego zapisy przez formularz. 

Bardzo prosimy o uprzedzanie nas na maila: zapisy@centrumdialogu.com w razie niemożności uczestnictwa w zajęciach przynajmniej dobę przed ich rozpoczęciemi. Nasza lista rezerwowa jest zazwyczaj długa. Jeżeli nie skorzystacie Państwo z warsztatów, na wolne miejsce wskoczy inny chętny!


Więcej informacji pod linkiem

Link do Facebooka Centrum Dialogu

Link do Instagrama Centrum Dialogu

Zobacz również:

Kontakt