Warsztaty „FORMOWANIE DRZEW W SZTUCE BONSAI”

autor:

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego w Łodzi (al. Piłsudskiego 61)

25.02.2024

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza na cykl warsztatów pt. „Formowanie drzew w sztuce Bonsai” organizowane przez Polską Asocjację Bonsai.

Warsztaty „FORMOWANIE DRZEW W SZTUCE BONSAI” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego

Warsztat odbędzie się w łódzkiej Palmiarni, mieszczącej się w Parku Źródliska I, przy al. Piłsudskiego 61. Pierwsze warsztaty odbędą się w dniu 25 lutego 2024 r. (niedziela) od godziny 10.00.

Podczas warsztatów Uczestnicy będą mieli okazję przenieść się w czasie, aby zgłębić historię tej starożytnej sztuki, zaczynając od jej chińskich korzeni, aż po w pełni rozwiniętą japońską formę. W dosłownym tłumaczeniu słowo „bon-sai”, oznacza „roślinę w pojemniku”. Celem uprawy roślin zgodnie ze sztuką bonsai jest uformowanie miniaturowego drzewa, krzewu lub całego krajobrazu (Penjing) w taki sposób, aby w najdrobniejszych szczegółach odwzorowywały naturę. Efekt taki uzyskiwany jest poprzez specyficzne kształtowanie roślin, tj. przycinanie koron, korzeni, ich formowanie za pomocą drutów oraz odpowiednią pielęgnację.

Warsztaty będą prowadzone przez członków Polskiej Asocjacji Bonsai, którzy przedstawią różnorodne techniki formowania drzew bonsai. Uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie spróbować swoich sił pod okiem doświadczonych instruktorów, zyskując cenne umiejętności w pielęgnacji i kształtowaniu roślin. Na warsztaty zapraszamy wszystkich –  zarówno tych, którzy mieli już styczność z tą sztuką, jak i tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z bonsai.

Udział w warsztatach jest możliwy po zakupieniu biletów wstępu (16 zł normalny, 8 zł ulgowy). Nie obowiązują wcześniejsze zapisy, jednak osoby chętne proszone są o przyniesienie własnych roślin oraz niezbędnego sprzętu (druty, sekator, nożyce, szczypce).

Zobacz również:

Kontakt