Warsztaty z tworzenia ikon

autor:

ms1 | Muzeum Sztuki w Łodzi (ul. Gdańska 43)

18.02.2024

Jerzy Nowosielski był nie tylko znakomitym malarzem, ale również pisarzem ikon. Artysta nie postrzegał tej dziedziny sztuki jako odosobnionej formy, ale wprowadzenie do sztuki malarskiej.

Warsztaty z tworzenia ikon

Zetknięcie się z ikonopisarstwem ukształtowało jego dalsze działania twórcze, co odzwierciedliło się w późniejszych pracach artysty.

Zainspirowani ikonami Jerzego Nowosielskiego stworzycie ich własne, unikatowe wersje za pomocą technik mix mediowych i decoupagu. Kontynuując pamięć o artyście, któremu poświęcony został ubiegły rok, będziecie mieli szansę na intymne spotkanie z jego twórczością ikonową.

Jeżeli możesz zabierz ze sobą suszarkę!

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Korendo - Kreft - artystka od dawna związana ze sztuką. Ma zarówno plastyczne, jak i teatralne zainteresowania. Prowadziła teatr osób z niepełnosprawnościami - "Bez Kurtyny", którego spektakle zdobywały liczne nagrody międzynarodowe. Jest instruktorką zajęciową, pracującą z dziećmi i dorosłymi. Prowadzi zajęcia z psychodramy jak i decoupagu. Zajmuje się tą techniką od 20 lat, wykorzystujac mixmedia i różnorodne techniki zdobień. Jej największą pasją są ikony. Tworzy je, wykorzystując technikę transferu, autorskie techniki plastyczne jak i media - złocenia używane przy pisaniu tradycyjnej ikony. Jej ikony były wystawiane na wernisażu w galerii MOK w Głownie na wystawie "Okna na Boga".

UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona.

BILETY NA WARSZTAT DO NABYCIA TYLKO W KASIE MS1

Informacje o dostępności biletów:
(00 48 42) 633 97 90 wew. 29
kasams1@msl.org.pl


Miejsce: ms1, ul. Gdańska 43, sala edukacyjna

Wstęp: wydarzenie biletowane 

Ceny biletów: 10 zł

(Zakup biletów stacjonarnie - przedsprzedaż)


Więcej informacji:

Link do wydarzenia

Profil Facebook

Profil Instagram

Zobacz również:

Kontakt