Wystawa "Chwile ulotne chwytam"

autor:

18.11.2023 - 02.12.2023

“Otóż raptem nie ma kolorów na świecie. Nie ma. Brak. Kolory przez noc zostały ukradzione. Lub cokolwiek. Może wyprane. Może wyprali ten krajobraz, pejzaż za oknem w pralce automatycznej w nie bardzo tym, co trzeba, proszku.”

- Dorota Masłowska, Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną Kuchennymi drzwiami, mieszając w kotle kreatywności, cierpliwie i z uważnością Ola Ignasiak i Karolina Gębka z kolektywu Slow Painting Studio znalazły swoją artystyczną niszę. Ich malarstwo bazujące na ręcznie pozyskiwanych barwnikach z resztek roślin jadalnych jest odpowiedzią na globalne wyzwanie klimatyczne, wobec którego świat sztuki nie może pozostać obojętny.

Natura jest najlepszą inspiracją i nauczycielką, podsuwa najtrafniejsze pomysły, zarazem genialne w swej prostocie. Rewolucja Slow Painting Studio zaczęła się od obserwacji i głębokiej potrzeby wprowadzenia nowej, przyjaznej dla środowiska jakości do warsztatu malarza i alternatywy dla produkowanych przemysłowo mediów malarskich. Celem, który przyświecał Oli Ignasiak i Karolinie Gębce, było stworzenie w pełni przyjaznych i nieszkodliwych dla środowiska oraz człowieka barwników w myśl gospodarki obiegu zamkniętego i zero-waste.

Kolekcja prezentowana na wystawie jest odpowiedzią na zagrożenia klimatyczne powodowane przez przemysł. W symboliczny sposób ukazuje zatrważające statystyki dotyczące wszechobecnego koloru. Wystawa „Chwile ulotne chwytam” rusza 18 listopada. Efemeryczne prace Slow Painting Studio będzie można oglądać do 2 grudnia 2023 roku.


Miejsce: Włókiennicza 3

Wstęp: wolny


Więcej informacji:

Link do wydarzenia

Profil Facebook

Profil Instagram

Zobacz również:

sobota, 24 lutego 2024

 - The Art Studium Teatralne

The Art Studium Teatralne

Studium Teatralne dostarcza funkcjonalnych narzędzi niezbędnych w pracy aktorskiej, pomaga również budować bazę teoretycznej i praktycznej wiedzy, związanej z teatrem jako dziełem sztuki. więcej

24.02.2024 10:00
 - Festiwal Minerałów i Biżuterii SKARBY ZIEMI Łódź

Festiwal Minerałów i Biżuterii SKARBY ZIEMI Łódź

Spotkajmy się na Festiwalu Minerałów i Biżuterii - "Skarby Ziemi" w EC1 Łódź – Miasto Kultury! więcej

EC1 - Łódź Miasto Kultury (ul. Targowa 1/3)
24.02.2024 10:00
 - 62. Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego 1863 r.

62. Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego 1863 r.

Łódzki Klub Turystów Kolarzy PTTK jako współorganizator (prowadzący na trasie rowerowej) wraz Oddziałem Łódzkim PTTK zapraszają na 62. RAJD SZLAKIEM POWSTANIA STYCZNIOWEGO 1863 R. DOBRA (koło… więcej

24.02.2024 10:00
Kontakt