Zmotoryzowani Mikołaje nadciągają – wielki finał akcji MotoMikołajów

autor:

09.12.2023

Po kilkutygodniowej zbiórce prowadzonej przez zmotoryzowanych Mikołajów, teraz przyszedł czas na wielki finał corocznej akcji.

W sobotę, 9 grudnia, w samo południe na rynek Manufaktury wjedzie parada MotoMikołajów niosących pomoc podopiecznym łódzkich Domów Dziecka.

Przyozdobione łańcuchami motocykle, migające lampeczki za kierownicami, stroje Mikołaja zamiast skórzanych motocyklowych kurtek i mnóstwo dobrej energii – tak w wielkim skrócie można opisać coroczną paradę MotoMikołajów. Łódzcy motocykliści nie zawiedli i w tym roku, a już w najbliższą sobotę wyruszą z podarkami do wychowanków z Domów Dziecka nr 2, 3, 6 i 15. – To wyjątkowa akcja, która łączy wszystko to, co kochamy – motocykle i pomoc najmłodszym. Cieszymy się, że możemy sprawdzić radość dzieciom i choć na chwilę odczarować ich czasami trudny świat. Uśmiechy na ich twarzach to najlepsza motywacja, by co roku podejmować się kolejnych zbiórek. – mówi Krzysztof Sałaciński.

Zmotoryzowani Mikołaje zbierają nie tylko prezenty świąteczne, ale także pieniądze, dzięki którym możliwe jest opłacenie korepetycji dla dzieci, zajęć dodatkowych, a nawet wycieczek i wyjazdów – np. do wymarzonej przez wielu Energylandii. W poprzednich latach, dzięki hojności darczyńców, ufundowano także nagrody na koniec roku dla najzdolniejszych uczniów.

W sobotę, 9 grudnia, MotoMikołaje pojawią się na rynku Manufaktury około godz. 12. Ich barwną, wesołą ekipę będzie można podziwiać (i fotografować!) przez dwie godziny – wtedy Mikołajowie przeniosą się do Teatru Małego w Manufakturze na spotkanie z podopiecznym wybranych Domów Dziecka i własnoręcznie wręczą im prezenty i podarki.

*W przypadku złych warunków pogodowych, Mikołaje przesiądą się na cztery kółka.

9.12, godz. 12, rynek Manufaktury

Zobacz również:

sobota, 24 lutego 2024

 - The Art Studium Teatralne

The Art Studium Teatralne

Studium Teatralne dostarcza funkcjonalnych narzędzi niezbędnych w pracy aktorskiej, pomaga również budować bazę teoretycznej i praktycznej wiedzy, związanej z teatrem jako dziełem sztuki. więcej

24.02.2024 10:00
 - Festiwal Minerałów i Biżuterii SKARBY ZIEMI Łódź

Festiwal Minerałów i Biżuterii SKARBY ZIEMI Łódź

Spotkajmy się na Festiwalu Minerałów i Biżuterii - "Skarby Ziemi" w EC1 Łódź – Miasto Kultury! więcej

EC1 - Łódź Miasto Kultury (ul. Targowa 1/3)
24.02.2024 10:00
 - 62. Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego 1863 r.

62. Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego 1863 r.

Łódzki Klub Turystów Kolarzy PTTK jako współorganizator (prowadzący na trasie rowerowej) wraz Oddziałem Łódzkim PTTK zapraszają na 62. RAJD SZLAKIEM POWSTANIA STYCZNIOWEGO 1863 R. DOBRA (koło… więcej

24.02.2024 10:00
Kontakt