"Zombi" - spektakl Teatru Kamila Maćkowiaka

autor:

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 83)

19.06.2024

Główni bohaterowie spektaklu to trzej ambitni, ale nie narzekający na zbyt wiele propozycji zawodowych aktorów (w tych rolach Karol Puciaty, Mateusz Rzeźniczak i Kamil Maćkowiak). Postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i napisać scenariusz do hollywoodzkiego, kasowego hitu kinowego. Wśród pomysłów na film pojawiają się oni – zombi XXI wieku. Kim „oni” są? Przed czym uciekają? Czego się boją?

"Zombi" - spektakl Teatru Kamila Maćkowiaka

„Zombi” (reż. Waldemar Zawodziński) to niezwykła tragifarsa z elementami stand-upu opowiadająca o uchodźcach i zadowolonych z siebie Europejczykach, dedykowana widzom, którzy o ważnych problemach współczesności chcą rozmawiać w przewrotny i niekonwencjonalny sposób. Atrakcyjny formalnie dramat pokazuje zjawisko uchodźctwa z wielu różnych perspektyw, dając tym pełny obraz złożoności problemu. Autor (Christian Lollike) odważnie i bezkompromisowo demaskuje lęki, pogubienie, obojętność, a nawet okrucieństwo obywateli Unii, a także ból, strach, desperację i… bezwzględność uchodźców.

To, co powstaje na scenie, to obraz parodii lęku przed obcymi i strachu o utratę tego, co nasze rodzinne i kulturowe. Twórcy stawiają pytania, na które w obliczu aktualnych problemów musimy odpowiedzieć sobie wszyscy: czy empatia i wrażliwość to wciąż aktualne wartości? Czy zobojętnieliśmy na otaczające nas dramaty i trudne wybory? Czy stajemy się coraz bardziej zamknięci na drugiego człowieka, a może wręcz odwrotnie?

Forma stand-upu zakłada rozbawienie publiczności, dlatego ten utwór nie stroni od elementów komizmu. To czyni tę sztukę jeszcze bardziej dotkliwą, jeszcze bardziej okrutną. Czarny dowcip paradoksalnie bardzo celnie ukazuje naszą bezradność wobec problemu uchodźctwa. Tekst Lollike’a, poruszając temat boleśnie dotykający nas wszystkich, jest jednocześnie papierkiem lakmusowym europejskiego zakłamania. Jest diagnozowaniem choroby Starego Kontynentu.

UWAGA! 
Spektakl przeznaczony jest dla osób powyżej 16. roku życia.

Link do zakupu biletów online


ODWIEDŹ NASZE SOCIALMEDIA: INSTAGRAMFACEBOOK


Bilety na inne wydarzenia w naszym teatrze można zakupić na stronie teatrmackowiaka.pl oraz kontaktując się z biurem obsługi widza bilety@teatrmackowiaka.pl lub 794 460 500. Biuro obsługi widza jest czynne w dni robocze w godzinach 10 - 16.

Zobacz również:

poniedziałek, 24 czerwca 2024

 -  Miejska Strefa Kultury Zaprasza na Letnie wydarzenia

Miejska Strefa Kultury Zaprasza na Letnie wydarzenia

Miejska Strefa Kultury Zaprasza na Letnie wydarzenia w swoich 15 oddziałach. więcej

Łódź
24.06.2024 - 01.09.2024 cały dzień

wtorek, 25 czerwca 2024

Nabór do Akademii Wolontariatu Seniora

Od 17 czerwca Regionalne Centrum Wolontariatu “Centerko” wraca z Akademią Wolontariatu Seniora, czyli przestrzenią integracji międzypokoleniowej, służącą rozwijaniu nowych zainteresowań, pasji,… więcej

25.06.2024 cały dzień
 -  Zakochana w życiu, 25.06 godzina 17-20

Zakochana w życiu - Kobiece zakończenie sezonu - warsztaty dla seniorek w AOIA

Zapraszamy spotkanie z Kasią Kassiją Tercz i jej niezwykłym warsztatem z cyklu "Zakochana w Życiu". więcej

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi (ul. Zachodnia 54/56)
25.06.2024 17:00
 -  Strefa kibica Polska-Francja.

EURO 2024: Kibicuj naszym na Fali!

Aquapark Fala zaprasza do wspólnego kibicowania piłkarzom reprezentacji Polski… z basenu! W najbliższy wtorek gramy z Francją! więcej

Aquapark FALA (Łódź al. Unii Lubelskiej 4)
25.06.2024 18:00
 -  Strefa Kibica #Euro2024 w Fuzji!

Strefa Kibica #Euro2024 w Fuzji!

Jedziemy na #Euro2024 ? Nie ma potrzeby - Euro przyjedzie do Fuzji! więcej

Fuzja (Łódź, ul. Milionowa 6A)
25.06.2024 18:00
 -  Strefa Kibica na Euro 2024 w Manufakturze

Strefa Kibica na Euro 2024 w Manufakturze

Biało-czerwonym (i nie tylko) będzie można kibicować na najlepszej strefie kibica w mieście – wśród miękkiego piasku i egzotycznych palm na plaży Manufaktury. więcej

Port Łódź (ul. Pabianicka 245)
25.06.2024 18:00
Kontakt