Letnia Akademia Tańca – Wakacyjne warsztaty taneczne dla młodzieży w AOIA

autor:

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi (ul. Zachodnia 54/56)

01.07.2024 - 05.07.2024

Zapraszamy na Letnie Warsztaty Taneczne dla młodzieży w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych!

Letnia Akademia Tańca 01.07 - 26.07 w AOIA

Chcesz spędzić wakacje w ruchu, poznając różnorodne style taneczne i doskonaląc swoje umiejętności? Weź udział w Letniej Akademii Tańca! Warsztaty taneczne to idealna okazja, aby rozwijać swoją pasję, zdobywać nowe doświadczenia i świetnie się bawić w gronie rówieśników!

Termin: cały lipiec 2024

Miejsce: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

Plan warsztatów

W ramach Letniej Akademii Tańca będą prowadzone 4 różne ścieżki warsztatowe:

  • I cykl – 01-05 lipca – Hip-hop – prow. Seweryn Obałka
    godz. 12:00-15:00
  • II cykl – 8-12 lipca – Teatr tańca – prow. Ewa Otomańska
    godz. 12:00-15:00
  • III cykl – 15-19 lipca – K-pop – prow. Alena Tapyryk
    godz. 12:00-15:00
  • IV cykl – 22-26 lipca – Taniec współczesny – prow. Sara Kozłowska
    godz. 12:00-15:00

Jak się zapisać?

Zapisy na warsztaty przyjmujemy mailowo na adres sekretariat@aoia.pl oraz telefonicznie 42 633 26 41

Cena:

  • Cena za 1 tygodniowy cykl warsztatów (15 godzin zajęć) to 150 zł

W przypadku jeśli ktoś chce wziąć udział w więcej niż jednym cyklu warsztatów cena ulega promocji.

  • Cena za 2 cykle warsztatów 250 zł
  • Cena za 3 cykle warsztatów 400 zł
  • Cena za 4 cykle warsztatów 500 zł

Opłaty za zajęcia prosimy kierować na konto:

PKO BP 56 1020 3408 0000 4402 0402 2349 PLN.

Kontakt:

Zapisy: sekretariat@aoia.pl , nr tel. 42 633 26 41

Nie zwlekaj! Zarezerwuj swoje miejsce już dziś i spędź niezapomniane wakacje w tańcu!

SYLWETKI PROWADZĄCYCH:

SEWERYN ‘SEWIO’ OBAŁKA

Tancerz, instruktor i choreograf. Reprezentant ekipy “Boogie homiez”. Taneczną podróż rozpoczął w wieku siedmiu lat i zbierał doświadczenie z różnych technik tańca. Obecnie jego serce bije rytmem hip-hop. Oddany kulturze skilla zbiera od najlepszych: Caleaf Sellers, Mamson, Henry Link, Franky-Dee, Martha Nawbie, Batalla, Alex The Cage, Paradox, Salah, Mr Wigles, Kenzo Alvarez, TIP-TOP, Icee Forcesound Didier Firmin, Nelson, ICEE Forcesound, Kyoka Rushball, Ben Wichert, Niako.

Wiedzę od twórców hip hopu przekuwa w praktykę stając w szranki bitewne na najlepszych konkursach: Red Bull BC One, United Session Street Dance Story, Bitwa na Taniec, Czorne Densy, Gdańsk Dźwiga Muzę, Kultura Koła, Rytm Ulicy, Urban Style.

Swoją pasję nieustannie poszerza o nowe elementy. Jest DJ-em oraz producentem muzycznym co również pogłębia jego wiedzę muzyczną.

Wydał 3 płyty: “Under The Lockdown”, “Boom Bap Boat”, “Raw and Real”.

Dodatkowe informacje:

  • Autor warsztatu “Tańcz w bicie” – połączenia zajęć tanecznych z tworzeniem muzyki
  • Członek łódzkiego kolektywu “Trillz” zrzeszającego łódzkich dj’ów oraz tancerzy kultury street dance
  • Współorganizator i DJ rezydent na “Freestyle is the kij” – cyklicznej imprezie i zawodach tanecznych w Łodzi
  • Założyciel pierwszej grupy hip hopowej dla osób powyżej 60 lat “Joł joł Seniorzy”
  • Prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych na terenie całej Polski
  • Pasjonat zdrowego trybu życia- absolwent dietetyki medycznej na Wyższej Szkole Biznesu i nauk o zdrowiu w łodzi – uzyskany tytuł: dietetyk medyczny

I cykl – 01-05 lipca – Hip-hop – prow. Seweryn Obałka – godz. 12:00-15:00

OPIS ZAJĘĆ:

Podczas warsztatów głównym celem będzie progress – czyli, aby przyswajać i rozwijać umiejętności w tańcu Hip Hop.

Tematami jakimi się zajmiemy będą:

  • Deep Foundations (kreatywne wykorzystywanie kroków podstawowych)
  • Musicality (nauka i wiedza o rytmach w muzyce Hip Hop)
  • Ground Moves (kroki taneczne wykonywane na podłodze)
  • Hardcore Choreo (soczyste choreografie hip hopowe)

Całość zwieńczymy nagraniem wspólnego klipu wideo.

EWA OTOMAŃSKA

Animatorka kultury, pedagożka teatru, artystka i koordynatorka projektów artystycznych. Aktorka teatru tańca i instruktorka. Absolwentka studiów teatrologicznych pierwszego stopnia oraz studentka promocji sztuki na Uniwersytecie Łódzkim.

Od 2011 roku współpracuje z Teatrem CHOREA. W latach 2010-13 uczestniczka i instruktorka programu PaT (Profilaktyka a Teatr). Główna opiekunka inicjatywy “Włącz się! – sieciowanie teatrów niezależnych regionu łódzkiego”. Uczestniczka organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego warsztatu “Praca ze społecznością lokalną” (2017) oraz kursu “Teatr- Sztuka Społeczna” (2022) organizowany przez Teatr Realistyczny i Instytut Jerzego Grotowskiego, skupiającym się na metodach teatralnej pracy z osobami z niepełnosprawnościami, z osadzonymi, z osobami LGBTQ+, migrantami oraz mieszkańcami obszarów rewitalizowanych. Obecnie w trakcie kursu kwalifikacyjnego teatroterapii organizowanego przez ZTZ.

W swoich działaniach stara się korzystać z potencjału jaki daje sztuka zaangażowana społecznie i działanie na zasobach grup.

II cykl – 8-12 lipca – Teatr tańca – prow. Ewa Otomańska – godz. 12:00-15:00

Teatr tańca to forma sztuki, która łączy elementy tańca i teatru, pozwalając na wyrażenie emocji, historii i idei za pomocą ciała i ruchu. To przestrzeń, w której można odkryć siebie, swoją kreatywność oraz zdolności wyrazu.

Warsztat jest przeznaczony dla młodzieży w wieku 15-18 lat, niezależnie od poziomu zaawansowania w tańcu czy teatrze. Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia – wystarczy pasja i chęć do eksperymentowania z ruchem.

OPIS ZAJĘĆ:

Podczas zajęć nauczysz się podstawowych technik tańca współczesnego oraz elementów teatru fizycznego. Poprzez różnorodne zadania improwizacyjne będziesz miał/a możliwość rozwijać swoją wyobraźnię i zdolności ekspresji. Wspólnie stworzymy krótkie sceny taneczno-teatralne, które zostaną zaprezentowane na zakończenie warsztatu. Praca w grupie pozwoli na rozwijanie umiejętności współdziałania, wzajemnego wsparcia i komunikacji.

Warsztat Teatru Tańca jest okazją by lepiej poznać siebie, swoje ciało i emocje oraz otworzyć się na nowe formy wyrazu i nauczysz się, jak poprzez ruch opowiadać historie. Wspólne warsztaty to również świetna okazja, by w twórczy sposób spędzić czas, nawiązać nowe znajomości i po prostu dobrze się bawić.

Szczegóły organizacyjne:

Na warsztaty warto zabrać wygodny strój oraz wodę. Podczas zajęć będziemy ćwiczyć boso, nie są więc konieczne buty na zmianę.

ALENA TAPYRYK

Urodzona w Mińsku na Białorusi. Taniec towarzyszy jej od najmłodszych lat. Brała udział w występach z różnymi grupami, zarówno w kraju, jak i za granicą, uczestniczyła w festiwalach, studiowała taniec i pełniła rolę nauczyciela. Od około czterech lat mieszka w Polsce. Ukończyła studia taneczne na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Obecnie pracuje jako tancerka i nauczycielka tańca w szkole Urban Dance Zone, gdzie prowadzi zajęcia z k-popu, contemporary oraz jazz-modern.

III cykl – 15-19 lipca – K-pop – prow. Alena Tapyryk – godz. 12:00-15:00

Technika tańca k-pop odnosi się do stylu tańca, który towarzyszy południowokoreańskiej muzyce pop, znanej jako K-pop. Charakteryzuje się ona dynamicznymi, precyzyjnymi i zsynchronizowanymi ruchami. Będziemy mieli cały tydzień na zanurzenie się w świecie KPOP.

OPIS ZAJĘĆ:

Wesoło i energicznie spędzicie razem czas studiując znane choreografie popularnych zespołów. Choreografie k-pop są zazwyczaj bardzo złożone, łącząc elementy różnych stylów tanecznych, takich jak hip-hop, street dance, jazz, czy nawet balet. Tancerze muszą być wszechstronni i biegli w różnych technikach.

SARA KOZŁOWSKA

Sara Kozłowska, tancerka, choreografka, performerka, freelancerka, pedagog. Ukończyła 6-cio letnią edukację w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku choreografia i techniki tańca. Od 2010 jako tancerka, choreografka i akrobatka współpracuje z Teatrem V6 w Łodzi, biorąc udział w spektaklach i pokazach komercyjnych. W latach 2011-2016 była związana z Grupą KIJO w Łodzi, biorąc udział w spektaklach takich jak: “Spokojnie…Inni mają gorzej”, “KISZ” i “Gry w koniec świata”. Uczestniczyła w edycjach “Dotknij Teatru” w Łodzi.

Współtworzyła również duet “Do Witolda” w chor. Michała Ratajskiego, który w 2014 roku zdobył pierwsze miejsce podczas konkursu “Make Move” w Tarnowie. Od 2015 roku współpracuje z Teatrem CHOREA w Łodzi, biorąc udział w spektaklach, kreując ruch (m.in do spektaklu “Śmierć na gruszy” w reż. Łukasza Kosa, który w 2022 został laureatem projektu TEATR POLSKA) oraz prowadząc zajęcia dla zespołu. W 2017 roku współpracowała z Iloną Gumowską, biorąc udział w dwóch kreacjach: 2017 “Psyche” oraz “Moira”. Duet “Moira” zdobył drugie miejsce na konkursie “Sense of motion” w Tarnowie oraz drugą nagrodę podczas Festiwalu Labirynt w Złocieńcu. W 2017 roku współpracowała z Anną Banasik, współtworząc duet “Pomiędzy”, który w 2018 otrzymał nagrody: wyróżnienie jury podczas “Szolo Duo” w Budapeszcie oraz drugą nagrodę podczas Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych w Bydgoszczy.

W 2019 roku, wzięła udział w spektaklu “SPOT” stworzonym z osobami z Zespołem Downa, w chor. Adama Kuzy. W 2020 brała udział w projekcie “Geometria nie-pokoju – zapiski z czasów zarazy tańczone językiem migowym”, zrealizowanym przez Małgorzatę Rostkowską w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W 2021 otrzymała Stypendium Prezydenta Miasta Łodzi dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem oraz animacją kultury oraz została rezydentką programu Przestrzenie Sztuki w Łodzi – “Fabryka Lokalnie”. W ramach tych dwóch projektów, stworzyła spektakl “Porozmawiajmy o Nas”. W 2022 roku fragment spektaklu otrzymał drugą nagrodę podczas konkursu 3,2,1 taniec w Krakowie. W 2022 roku współpracowała ze Sceną Tańca AOIA, biorąc udział w edukacyjnej serii filmów “Ciekawa Sz(t)uka Tańca”. W 2022 roku współpracowała z Operą Królewską w Warszawie, tworząc ruch do spektaklu “Noc Kruków” w reż. Waldemara Raźniaka. W 2022 roku została również rezydentką programu “Szklarnia – Inkubator Teatralny” Przestrzeni Sztuki w Łodzi, w ramach którego, współpracując z Katarzyną Leszek stworzyła spektakl “PO”. W tym samym roku razem z Emilią Biskupik została laureatką konkursu Materii w Łodzi na propozycję premiery krótkiej formy choreograficznej w ramach programu Przestrzenie Sztuki. W ramach konkursu stworzyły duet “on/your/side”. W 2023 roku wzięła udział w międzynarodowych zawodach Pole Dance Show, zdobywając 1 miejsce w kategorii Exotic Semi Pro oraz otrzymując nagrodę “Overall Winner Exotic” za najlepszy występ wśród wszystkich zawodniczek kategorii Exotic.

IV cykl – 22-26 lipca – Taniec współczesny – prow. Sara Kozłowska godz. 12:00-15:00

OPIS ZAJĘĆ:

Świadome Ciało Ruchome – warsztat tańca współczesnego z techniki floorwork, podczas którego będziemy poszukiwać miękkości w ruchu na linii góra-dół, dynamicznego kontaktu z podłogą oraz pracować nad miękkością, lekkością i świadomością pokonywania drogi. Druga część to grupowe laboratorium poświęcone zaufaniu, opadaniu, zawieszaniu, dynamicznym zmianom kierunków, wychodzeniu poza balans oddawaniu ciężaru i wykorzystywaniu lotu partnera do ruchu. Praktyka poświęcona temu ile ciężaru jesteśmy w stanie dać ale również jaką możemy stworzyć bazę.


Kontakt:

Zapisy: sekretariat@aoia.pl , nr tel. 42 633 26 41

Link do wydarzenia

Zobacz również:

poniedziałek, 29 lipca 2024

 -  TME Polówka: Sekcja VHS w Muzeum Kinematografii

TME Polówka: Sekcja VHS w Muzeum Kinematografii

Po raz kolejny wracamy do lat 90., w których VHS, pizza i kasety wideo były najlepszą receptą na udany wieczór! Jeśli pamiętacie wypady do wypożyczalni, długie godziny spędzone przy magnetowidzie z… więcej

Muzeum Kinematografii w Łodzi (Łódź, plac Zwycięstwa 1)
29.07.2024 21:00
 -  TME Polówka: Sekcja JESZCZE POLSKA w EC1

TME Polówka: Sekcja JESZCZE POLSKA w EC1

Po raz kolejny poniedziałki będą należeć do najlepszych polskich produkcji z ostatniego roku, które zmienią Wasze spojrzenie na rodzime kino. Zapewniamy, że nie będzie nudy! więcej

EC1 - Łódź Miasto Kultury (ul. Targowa 1/3)
29.07.2024 21:00

wtorek, 30 lipca 2024

 -  WIELKI RESET WTB na Kręgielni Król Kul

WIELKI RESET WTB na Kręgielni Król Kul

WIELKI RESET WTB. Resetujemy Sezon WTB, co to oznacza? Specjalna edycja Wtorkowych Turniejów Bowlingowych. więcej

Sukcesja (Łódź, al. Politechniki 1)
30.07.2024 18:30
 -  TME Polówka: Sekcja DYWERS przy Pałacu Biedermanna

TME Polówka: Sekcja DYWERS przy Pałacu Biedermanna

Wspólnie z Uniwersytetem Łódzkim zapraszamy na sekcję “Dywers”. Celem sekcji jest zarówno zwiększenie świadomości nt. różnorodności społecznej, jak i doskonała rozrywka! więcej

Pałac Alfreda Biedermanna w Łodzi (ul. Franciszkańska 1/5)
30.07.2024 21:00
 -  TME Polówka: Sekcja THE BEST OF w Parku na Zdrowiu

TME Polówka: Sekcja THE BEST OF w Parku na Zdrowiu

Tej sekcji nie trzeba przedstawiać! „The Best of” to gwarancja doskonale spędzonego wieczoru na TME Polówce. Zobaczycie najlepsze z najlepszych produkcji z ostatniego sezonu, nagradzane i oklaskiwane,… więcej

Park im. marszałka Józefa Piłsudskiego "Na Zdrowiu" w Łodzi
30.07.2024 21:00

środa, 31 lipca 2024

 -  Piotrkowska Kameralnie - Cykl koncertów

Piotrkowska Kameralnie na Pasażu Rubinsteina

Piotrkowska kameralnie powraca do Pasażu Rubinsteina! więcej

Pasaż Rubinsteina (Łódź, Aleja Artura Rubinsteina)
31.07.2024 20:00
 -  TME Polówka: Sekcja WESELE NA JULIANOWIE w Parku Julianowskim

TME Polówka: Sekcja WESELE NA JULIANOWIE w Parku Julianowskim

W tym roku na TME Polówce zapraszamy na wesele na Julianowie! Jak to na weselu czekają na Was zwroty akcji, zabawne sytuacje, a nawet i momenty grozy! “”Wesele na Julianowie” to cały wachlarz emocji w… więcej

Park im. Adama Mickiewicza - Park Julianowski w Łodzi
31.07.2024 21:00
 -  TME Polówka: Sekcja PEWNIAKI na Widzewskiej Górce

TME Polówka: Sekcja PEWNIAKI na Widzewskiej Górce

Dzięki Budżetowi Obywatelskiemju po raz trzeci wracamy na Widzewską Górkę dlatego nie ma tu miejsca na eksperymenty. W ramach sekcji “Pewniaki” pokażemy filmy, które stanowią sprawdzony przepis na… więcej

Górka Widzewska (Łódź, ul. św. Brata Alberta Chmielowskiego)
31.07.2024 21:00
 -  TME Polówka: Sekcja MALARZE na Osiedlu Montwiła-Mireckiego

TME Polówka: Sekcja MALARZE na Osiedlu Montwiła-Mireckiego

Nie ma lepszego miejsca do obcowania z filmami o sztuce niż osiedle im. Józefa Montwiłła-Mireckiego. To właśnie na tym słynącym z artystycznego ducha osiedlu mieszkali i tworzyli m.in. Władysław… więcej

Szkoła Podstawowa nr 40 (Łódź, ul. Praussa 2)
31.07.2024 21:00

czwartek, 1 sierpnia 2024

 -  17. LETNIA AKADEMIA JAZZU w Klubie Wytwórnia

17. LETNIA AKADEMIA JAZZU w Klubie Wytwórnia

Tegoroczna, 17. Letnia Akademia Jazzu rozpocznie się 4 lipca i potrwa do 29 sierpnia. więcej

Klub Wytwórnia (Łódź, ul. Łąkowa 29)
01.08.2024 00:00
Kontakt