Nathalie Frank urodziła się w 1984 roku we Francji, lecz od 2011 roku mieszka w Berlinie. Studiowała politologię w Paryżu i dziennikarstwo kulturalne w Berlinie. Jest autorką komiksów i reporterką kulturalną współpracującą z Arte Journal. W swojej pracy bada związek między indywidualnym losem a historią polityczną, czego przykładem jest właśnie komiks „Wo meine Mutter nicht gelernt hat zu schwimmen", który został opublikowany w 2023 roku w antologii „Gerne würdest du allen so viel sagen". Frank jest także jedną z inicjatorek projektu komiksowego „Jak się czujesz? Rysownicy przeciwko antysemityzmowi, nienawiści i rasizmowi" (wiegehtesdir-comics.de). W trakcie łódzkiego spotkania Frank opowie o tworzeniu komiksów, w szczególności komiksów dokumentalnych, oraz o kreatywnej pracy z biografią rodzinną i żydowską historią.
Spotkanie z Nathalie Frank poprowadzą dr Kalina Kupczyńska (Uniwersytet Łódzki) oraz edukatorka Michalina Majewska (@Kino po żydowsku).
Wydarzenie odbywa się w ramach konferencji Jewishness and Popular Culture in Germany and Poland, organizowanej przez Katedrę Filmu i Mediów Audiowizualnych UŁ oraz Instytut Filologii Germańskiej UŁ. Patronat honorowy objęli Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska. Konferencja jest współfinansowana przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, Stowarzyszenie Krzewienia Języków Europejskich oraz Austriackie Forum Kultury. Partnerem wydarzenia jest Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.
Wstęp na wydarzenie jest wolny. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie z języka polskiego na niemiecki.
Link do strony autorki:
https://nathalie-frank.com/