Specjalista ds. projektów i analiz detalicznych

mBank S.A.

Opis stanowiska

Wymagania

Będziesz miał/a okazję:

1. prowadzić bieżące działania dotyczące ustalenia statusu podatkowego klienta wynikających z regulacji FATCA i CRS, m.in. poprzez:

  • dokonywanie identyfikacji i klasyfikacji klientów pod kątem posiadanych cech podatnika innego kraju;

  • przygotowanie ścieżki komunikacyjnej do klienta (telefoniczne kampanie wychodzące, komunikaty w kanałach elektronicznych, działania podejmowane przez placówki) – przygotowywanie pism, skryptów, materiału informacyjnego;

  • współpracę i przygotowywanie wytycznych dla firmy zewnętrznej dot. m.in obsługi procesów, przeglądu dokumentacji, zakładania blokad na rachunkach klienta;

  • monitorowanie składanych oświadczeń, badanie ich poprawności, podejmowanie działań korygujących;

  • weryfikacje klientów instytucjonalnych na stronie amerykańskiego urzędu skarbowego;

  • prowadzenie archiwum dokumentacji dot. identyfikacji klienta

2. Zarządzać aplikacją przeznaczoną do raportowania oraz monitorowania statusów podatkowych klienta (funkcjonalność, testowanie, prowadzenie rejestru uprawnień do aplikacji). Obsługa klientów w aplikacji.

3. Szkolić pracowników i sporządzać materiały informacyjne nt. regulacji FATCA i CRS. W ramach tych obowiązków będzie m.in.:

  • przygotowywanie materiałów szkoleniowych – e-learnig’ów, baz wiedzy, informatorów (dla mLinii, placówek detalicznych mBanku, mFinanse, linii biznesowych),

  • prowadzenie szkoleń dla pracowników

  • przygotowanie i nadzorowanie strony www mBank dla klientów

4. Bieżące wsparcie pracowników placówek detalicznych w zakresie identyfikacji statusu podatkowego klienta i beneficjenta rzeczywistego.

5. Przygotowanie i prowadzenie działań kontrolnych, w ramach Pionu Bankowości Detalicznej dot. wdrożenia ustawodawstwa FATCA i CRS. Przygotowywanie raportów dla Pełnomocnika Pionu Bankowości Detalicznej. Monitorowanie regulacji krajowych w zakresie zmian w ustawach.

6. Organizacja i prowadzenie kontroli funkcjonalnej w departamencie.

Jeśli jesteś samodzielną osobą, umiesz łączyć różne fakty i łatwo nawiązujesz relacje, to czekamy właśnie na Ciebie. Oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego z obszaru ekonomii;

  • znajomości systemów Altamira – obszar produktów, klientów; ogólna znajomość work-flow, uniwniosek/uniflow;

  • biegłej znajomości pakietu MS Office, łatwości w posługiwaniu się aplikacją Excel;

  • podstawowej znajomości języka angielskiego (możliwa współpraca z Oddziałem Zagranicznym);

  • łatwości w nawiązywaniu kontaktów (efektywna współpraca z innymi jednostkami organizacyjnymi w Grupie mBanku;

  • zrozumiałej komunikacji i asertywności;

  • umiejętności prezentowania wyników prac;

  • dokładność i precyzja w działaniu;

  • spojrzenie przekrojowe;

  • znajomość organizacji będzie dodatkowym atutem

  • mile widziane min. 2-letnie doświadczenie zawodowe w banku

Oferujemy Ci:

  • zatrudnienie w ramach umowy o pracę na zastępstwo w mBanku

  • atrakcyjny pakiet benefitów (m.in. karta Multisport, opieka medyczna, dofinansowanie do wypoczynku)

Ostatnia aktualizacja:
13.01.2017

Branża / kategoria:
Doradztwo / Konsulting, Finanse / Bankowość