Analityk BigData i narzędzi wizualizacyjnych

LeasingTeam Group

Opis stanowiska

• Budowę automatycznych mechanizmów raportujących oraz wizualizację wyników w narzędziach raportowych / analitycznych;
• Wsparcie zespołu w zakresie wdrożenia, utrzymywania, rozwoju i konfiguracji narzędzi Business Intelligence, w tym rozwiązań OpenSource;
• Realizację raportów, analiz oraz ich wizualizacji na potrzeby jednostek organizacyjnych Spółki (oficjalne raportowanie wewnętrzne oraz zewnętrzne np. do GUS, UKE, Zarząd, Giełda itd.);
• Współpracę z biznesem w celu zbierania i uszczegółowienia wymagań.

Wymagania

• Praktyczna znajomość zagadnień i narzędzi dla eksploracji i wizualizacji danych opartej na narzędziach OpenSource np. SparklineData, Pivot/ Panoramix, Caravel lub narzędzi komercyjnych SAP;
• Praktyczna znajomość narzędzi procesów ETL np. Talend lub z zakresu BigData np. Flink, Sqoop i Druid;
• Praktyczna znajomość narzędzi BigData (m.in. Hive, PIG, Spark, Kafka, Storm, Cassandra, HBase);
• Mile widziana znajomość: innych rozwiązań z zakresu BigData np. Lumify, Kylin;
• (Opcjonalnie) znajomość bazy danych Teradata
• (Opcjonalnie) znajomość metod prowadzenia projektów (w tym także metody zwinne);
• Bardzo dobrą organizację pracy;
• Umiejętność pracy w zespole;
• Wykształcenie wyższe (lub w trakcie studiów) na jednym z kierunków: matematyka (metody ilościowe i statystyczne) / informatyka (przetwarzanie danych, bazy danych, metody optymalizacyjne) / ekonomia (metody statystyczne, informatyka stosowana) / fizyka.

Oferujemy

• Stabilną pracę w renomowanej Firmie o ugruntowanej pozycji na rynku;
• Miłą i przyjazną atmosferę w pracy;
• Zdobycie interesującego doświadczenia;
• Wynagrodzenie godzinowe;
• Możliwość rozwoju w strukturach firmy.

Ostatnia aktualizacja:
16.12.2016

Branża / kategoria:
Informatyka / Administracja