Specjalista ds. walidacji modeli

mBank S.A.

Opis stanowiska

Będziesz miał/a okazję:

  • Analizować i oceniać wewnętrzne modele ryzyka w banku, w obszarze ryzyka kredytowego, ryzyka rynkowego, płynności i stopy procentowej oraz modele wyceny, IFRS9,

  • uczestniczyć w pracach związanych z walidacją modeli wspólnie z pracownikami Commerzbanku w ramach modeli centralnych,

  • aktywnie kształtować metodyki wykorzystywane w zadaniach walidacji,

  • brać udział w tworzeniu strategii i polityk banku w zakresie zarządzania modelami, ryzykiem modeli zgodnie z wymogami Rekomendacji W KNF.

Wymagania

Jeśli myślisz analitycznie, lubisz pracę zespołową i dzielisz się wiedzą ze współpracownikami to być może czekamy właśnie na Ciebie. Oczekujemy:

  • wyższego wykształcenia o ścisłym profilu, np. matematyka, ekonometria statystyka,

  • doświadczenia w pracy w obszarze zarządzania ryzykiem w banku, w obszarze budowy/walidacji modeli ryzyka rynkowego, modeli wyceny oraz modeli ryzyka płynności i stopy procentowej,

  • znajomości zagadnień związanych z ryzykiem rynkowym oraz ryzykiem płynności i stopy procentowej, zwłaszcza w obszarze modelowania,

  • bardzo dobrej znajomości regulacji z zakresu zaawansowanych systemów ratingowych wewnętrznych oraz rezerw (Basel II, Basel III, MSSF 9),

  • bardzo dobrej znajomości metod statystycznych i probabilistycznych oraz modelowania ryzyka,

  • znajomości regulacji bankowych oraz rekomendacji i uchwał Nadzoru Bankowego,

  • dobrej znajomości zagadnień związanych z zarządzaniem ryzykiem w banku,

  • bardzo dobrej znajomości SAS, SQL, MS Office,

  • znajomości języka angielskiego do swobodnej komunikacji i przygotowywania dokumentacji technicznej,

  • umiejętności pracy zespołowej,

  • dzielenia się wiedzą ze współpracownikami,

  • umiejętności analitycznego myślenia,

  • umiejętności jasnego formułowania wniosków i zaleceń.

Oferujemy

Oferujemy Ci:

  • zatrudnienie w ramach umowy o pracę na zastępstwo w Departamencie Zarządzania Zintegrowanym Ryzykiem i Kapitałem w Wydziale Walidacji

  • możliwość wyboru miejsca zatrudnienia w Łodzi bądź Warszawie

  • zdobycie doświadczenia w obszarze walidacji

  • możliwość poznania wielu aspektów funkcjonowania modeli w różnych obszarach banku

Ostatnia aktualizacja:
06.10.2017

Branża / kategoria:
Finanse / Bankowość