Kierownik Operacyjnego Zapewnienia Jakości

Adamed Pharma S.A.

Pabianice

Opis stanowiska

  • Organizację, utrzymanie i doskonalenie Systemu Jakości w Adamed w oparciu o aktualne wymagania prawne, wymagania GMP/GDP,

  • Zatwierdzanie dokumentacji Farmaceutycznego Systemu Jakości,

  • Ustanawianie wskaźników dla doskonalenia procesów jakościowych w podległej jednostce i zapewnienie ich realizacji,

  • Monitorowanie wskaźników doskonalenia procesów jakościowych i zapewnienie ich realizacji w obszarze  Operacyjnego Działu Zapewnienia Jakości.

  • Nadzór nad procesem działań naprawczych i zapobiegawczych, w tym uczestnictwo w spotkaniach zespołu CAPA,

  • Nadzór nad procesem odchyleń, reklamacji produktów wytworzonych i dystrybuowanych przez Adamed,

  • Nadzór nad przygotowaniem dokumentacji rocznego przeglądu jakości produktów - PQR,

  • Nadzór i koordynacja procesu kompletacji i weryfikacji dokumentacji zwolnieniowej dla serii produktów,

  • Zapewnienie przygotowania miesięcznych Raportów Jakości,

  • Utrzymanie systemu HACCP na zgodność z wymaganiami prawnymi, w tym kontakt z instytucjami nadzorującymi,

  • Zapewnienie aktualności zezwoleń na wytwarzanie dla wytwórni Adamed,

  • Audytowanie wytwórców kontraktowych produktów oraz dostawców API na zgodność z wymaganiami prawa – audytor wewnętrzny i zewnętrzny,

  • Nadzór nad archiwum z zapisami z wytwarzania i kontroli wytwarzanych serii,

  • Realizację działań systemowych zgodnie z wytycznymi i procedurami systemowymi zarządzania ryzykiem jakości,

  • Realizowanie powierzonych zadań, w tym projektów i inicjatywy, zarówno działowych, jak i ogólnofirmowych,

  • Zapewnienie dostępność produktów zgodnie z celami (OTIF, LT),

  • Współpraca z innymi działami poprzez skuteczną  i terminową realizację działań, wspieranie konstruktywnych pomysłów i skuteczne rozwiązywanie problemów,

  • Realizacja wyznaczonych projektów w zakresie doskonalenia Farmaceutycznego Systemu Jakości,

  • Wdrożenie i dbałość o stosowanie narzędzi  Problem Solving,

  • Informowanie GIF o OOS i OOT oraz o istotnych zmianach w procesie wytwarzania,

  • Jako Osoba Wykwalifikowana będzie odpowiedzialna za Certyfikację i zwalnianie do obrotu produktów leczniczych.

Wymagania

  • Minimum dwuletniego doświadczenia w zarządzaniu zespołem,

  • Wykształcenia wyższego kierunkowego (farmacja, biotechnologia, chemia),

  • Doświadczenia wynikającego z pełnienie funkcji Osoby Wykwalifikowanej,

  • Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego (znajomość rosyjskiego będzie dodatkowym atutem,

  • Umiejętności współpracy, rozwiązywania złożonych problemów i zarządzania projektami.

Oferujemy

  • Możliwość pracy w zespole nastawionym na współpracę realizację ambitnych celów,

  • Możliwość wprowadzania w życie ciekawych projektów mających znaczący wpływ na efekty biznesowe,

  • Możliwość rozwoju zawodowego, zdobycia nowej wiedzy i umiejętności,

  • Atrakcyjne wynagrodzenie (stałe oraz system premiowy),

  • Benefity (opieka medyczna, ubezpieczenie),

  • Samochód służbowy i inne narzędzia pracy.

Ostatnia aktualizacja:
22.12.2018

Farmaceutyka / Biotechnologia, Kadra zarządzająca, Kontrola jakości