Menedżer Wydziału Modeli Ryzyka

mBank S.A.

Opis stanowiska

Główne zadania:

  • zarządzanie kilkuosobowym zespołem

  • tworzenie i rozwój metodologii w zakresie modeli ryzyka kredytowego (parametry LGD, CCF/EAD)

  • budowa, utrzymanie i rozwój modeli ryzyka kredytowego (parametry LGD, CCF/EAD)

  • symulacje scenariuszowe związane z parametrami ryzyka LGD, CCF/EAD

  • przetwarzanie danych oraz weryfikacja poprawności funkcjonowania systemów informatycznych w zakresie modeli ryzyka kredytowego (LGD, CCF/EAD)

  • opiniowanie i akceptacje zmian regulacji wewnętrznych (wytyczne regulacyjne, polityka kredytowa, polityka zabezpieczeń, proces windykacyjny) z istotnym wpływem na obszar modeli ryzyka kredytowego

  • reprezentowanie Banku podczas inspekcji nadzorczych i audytów zewnętrznych lub wewnętrznych

Wymagania

Oczekiwania:

  • min. 2-letnie doświadczenie w budowie i rozwijaniu modeli ryzyka kredytowego w Banku lub instytucji finansowej

  • bardzo dobra znajomość metod statystycznych i modelowania ryzyka oraz specjalistyczna wiedza z zakresu finansów

  • bardzo dobra znajomość produktów i regulacji bankowych oraz rekomendacji i uchwał nadzoru bankowego

  • wykształcenie wyższe – statystyka, ekonometria, matematyka lub pokrewne

  • biegła znajomość SAS oraz pakietu MS Office, podstawowa znajomość SQL

  • j. angielski – poziom zaawansowany

Dodatkowe atuty:

  • znajomość R

  • doświadczenie w kierowaniu zespołem

Zapraszamy do aplikowania osoby potrafiące efektywnie zarządzać i organizować pracę własną oraz podległego zespołu, z wysokimi kompetencjami komunikacyjnymi oraz merytorycznymi, chętnie dzielące się wiedzą.

Oferujemy

Oferujemy:

  • możliwość rozwoju zawodowego oraz osobistego w strukturach dynamicznie rozwijającej się i innowacyjnej instytucji finansowej

  • możliwość współpracy z wyjątkowymi specjalistami z dużym doświadczeniem w swoich dziedzinach

  • przyjazne środowisko pracy, z poszanowaniem idei work-life balance

  • różnorodność podejmowanych zagadnień oraz możliwość podejmowania wyzwań zawodowych poprzez udział w pionierskich projektach

Ostatnia aktualizacja:
25.05.2017

Branża / kategoria:
Finanse / Bankowość, Kadra zarządzająca