Doradca Zawodowy

Politechnika Łódzka

Opis stanowiska

  • prowadzenie indywidualnego poradnictwa w zakresie wyboru odpowiedniego zawodu i miejsca zatrudnienia, podejmowania decyzji zawodowych, aktywnego poszukiwania pracy

  • pozyskanie informacji o sytuacji zawodowej uczestnika projektu, diagnoza jego potencjału i preferencji zawodowych, analiza informacji z uwzględnieniem jego doświadczenia zawodowego, kwalifikacji, motywacji, uzdolnień, zainteresowań i predyspozycji zawodowych

  • prowadzenie warsztatów z zakresu rozwoju zawodowego i osobistego

  • obsługa bazy danych ofert pracy, staży i praktyk

  • organizacja spotkań z pracodawcami

  • współpraca z Wojewódzkim Urzędem Pracy i innymi instytucjami rynku pracy

  • obsługa administracyjna Łódzkiego Testu Informatyków

  • dokumentacja informacji dotyczących prowadzonego procesu doradczego

  • rekrutacja uczestników

  • promocja działań

  • prowadzenie dokumentacji

Wymagania

  • wykształcenie wyższe pierwszego lub drugiego stopnia w rozumieniu przepisów o szkolnictwie wyższym. Preferowane wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku: psychologia, socjologia, pedagogika, doradztwo zawodowe lub studia podyplomowe dotyczące problematyki rynku pracy (np. zawodoznawstwo) bądź doradztwa zawodowego

  • pożądane kursy uzupełniające z zakresu doradztwa zawodowego potwierdzone certyfikatami (zaświadczeniami)

  • co najmniej roczne doświadczenie zawodowe jako doradca zawodowy (w ostatnich 5 latach), poświadczony odpowiednimi dokumentami

  • wiedza z zakresu przepisów prawa normujących zasady poradnictwa zawodowego oraz podstaw prawa pracy

  • umiejętności trenerskie zdobyte w toku działalności zawodowej

  • doświadczenie w realizacji projektów PO KL w tym w zakresie obsługi administracyjnej

  • komunikatywna znajomość języka angielskiego

  • samodzielność w działaniu

  • dobra organizacja pracy

  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office

  • duże zaangażowanie w realizację powierzonych zadań

  • odpowiedzialność, skrupulatność

  • umiejętność pracy w grupie

Oferujemy

  • zatrudnienie w wymiarze pełnego etatu na podstawie umowy o pracę

  • pracę w młodym dynamicznym zespole

Ostatnia aktualizacja:
23.09.2017

Branża / kategoria:
Doradztwo / Konsulting, Human Resources / Kadry