Specjalista ds. Masterdata SAP

Recticel Sp. z o.o.

Opis stanowiska

Twoja Rola

W Polsce Recticel działa w ramach linii biznesowej Bedding i Insulation. W Łodzi firma produkuje materace i łóżka kontynentalne (znane w Polsce z takich marek jak Sembella czy Schlaraffia), zatrudniając 600 osób. W Łodzi też znajduje się finansowe Shared Service Center Grupy Recticel.

Celem dla tej roli w zakładzie Recticel w Łodzi jest zapewnienie wsparcia SAP dla około 100 użytkowników przy wdrażaniu i użytkowaniu systemu SAP, w szczególności modułów logistycznych (SD MM PP WM VC). Osoba na tym stanowisku będzie też częścią zespołu Recticel SAP Competence Group (zarządzanego w centrali firmy w Belgii) pracującego dla 1500 użytkowników końcowych grupy.

W przyszłości osoba pracująca na tym stanowisku będzie też wspierała użytkowników SAP w fabryce Recticel w Rumunii (głównie zdalnie).

Wymagania

Twoje kompetencje:

  • Wiedza i kompetencje SAP na poziomie key usera.

  • Rozumienie procesów biznesowych SAP (SD MM PP WM VC).

  • Znajomość funkcjonowania Variant Configuratora.

  • Umiejętność swobodnego posługiwania się modułem MM.

  • Wykształcenie informatyczne lub solidne doświadczenie na poziomie super użytkownika.

  • Dobra znajomość języka angielskiego.

  • Gotowość do aktywnej pracy w środowisku produkcyjnym i pracy w wielodyscyplinarnym zespole.

  • Doświadczenie w pracy w szybkim tempie, z dużą liczbą zadań i z dużą ilością danych (master data).

  • Dobra umiejętność komunikacji.

  • Doświadczenie na podobnym stanowisku w międzynarodowej firmie produkcyjnej będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy

Twoje zadania:

  • Tworzenie nowych BOM i BOR dla istniejących wyrobów.

  • Utrzymanie poprawności danych.

  • Obsługa Variant Configuratora pod względem danych.

  • Tworzenie nowych rozwiązań w masterdata, usprawniających procesy.

  • Wspomaganie nowych użytkowników systemu SAP.

  • Zarządzanie zmianami i zarządzanie zdarzeniami.

  • Proaktywne wykrywanie i korygowanie nieefektywnych procesów, nieprawidłowych danych podstawowych (master data).

Ostatnia aktualizacja:
08.06.2019

Branża / kategoria:
Administracja biurowa, Informatyka / Administracja