Specjalista ds. Księgowości

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Opis stanowiska

  • Kalkulacja i księgowanie rezerw, odpisy aktualizujące na zapasy, sporządzanie not do sprawozdania finansowego
  • Rozliczenia międzyokresowe czynne, rozliczanie odchyleń od cen standardowych półfabrykatów oraz rozliczanie inwentaryzacji
  • Księgowania list płac, rozliczanie rozrachunków z tyt. wynagrodzeń, ZUS, PDOF
  • Monitoring i rozliczanie otwartych pozycji na należnościach, potwierdzanie sald z odbiorcami
  • Sprawdzanie dekretacji koszyków zakupowych (klasyfikacja wydatków środki trwałe vs. Koszty)

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki z zakresu rachunkowości i finansów)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (B2/C1). Znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem
  • Min. 2 letnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku Specjalisty ds. Księgowości
  • Dobra znajomość przepisów ustawy o rachunkowości (dodatkowym atutem będzie wiedza z zakresu podatku CIT i VAT)
  • Dobra znajomość programu Excel oraz znajomość programu finansowo-księgowego SAP

Oferujemy

  • Pracę w zgranym zespole osób zaangażowanych w realizację zadań, nastawionych na zdobywanie doświadczeń i nie bojących się nowych wyzwań
  • Możliwość udziału w projektach związanych z systemami finansowo-księgowymi oraz z optymalizacją kosztów
  • Zatrudnienie na umowę o pracę w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej
  • Możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowym środowisku i podnoszenia kwalifikacji zawodowych w organizacji o dużej złożoności działań operacyjnych i gospodarczych
  • Szeroki pakiet benefitów pozapłacowych w tym opiekę medyczną, ofertę sportowo-kulturalną, kartę Lunchpass

Informacje dodatkowe

Wymiar etatu:
Pełny etat

Rodzaj umowy:
Na czas nieokreślony

Min. doświadczenie:
2 lata

Min. wykształcenie:
Wyższe licencjackie

Branża / kategoria:
Administracja biurowa