Główny Księgowy/ Główna Księgowa

IDES Consultants Polska Sp. zo.o.

Opis stanowiska

Zadania / obowiązki:

  • Nadzór nad pełnym spektrum finansowo-księgowym firmy np. AR, AP, GL, prognozowanie, budżetowanie itp.

  • Odpowiedzialność za codzienne operacje finansowe i rachunkowe.

  • Wykonywanie sprawozdań finansowych oraz zapewnienie terminowego zamknięcia ksiąg rachunkowych.

  • Przygotowywanie deklaracji podatkowych.

  • Odpowiedzialność za raportowanie di instytucji: NBP, GUS, US itp.

  • Odpowiedzialność za terminowe przygotowanie miesięcznych skonsolidowanych sprawozdań finansowych, płatności, przepływu środków pieniężnych, sprawozdawczości zarządczej w celu przedłożenia do Dyrektora Finansowego.

  • Opracowanie i utrzymanie kontroli wewnętrznej i skutecznego systemu zasad rachunkowości.

  • Pomoc Dyrektorowi Finansowemu w zapewnieniu wewnątrzgrupowych alokacji kosztów zgodnych z umowami oraz polityką cen transferowych.

  • Uzyskanie i utrzymanie  dokładnego zrozumienia sprawozdawczości finansowej i ogólnej struktury księgi.

  • Przeprowadzenie analizy finansowej oraz raportowanie do kierownictwa według potrzeby.

  • Współpraca i zapewnienie niezbędnych danych dla audytorów wewnętrznych i zewnętrznych w celu zapewnienia terminowych kontroli.

  • Współpraca z organami regulacyjnymi.

  • Monitorowanie i analizowanie pracy działu w celu opracowania bardziej skutecznych procedur i wykorzystania zasobów przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu dokładności.

Wymagania

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe (rachunkowość, finanse, ekonomia).

  • Min. 5 lat doświadczenia na podobnym stanowisku, mile widziane w bankowości, consultingu, outsourcingu lub środowisku międzynarodowym.

  • Umiejętność zarządzania i motywowania zespołu.

  • Zaawansowany język angielski (międzynarodowe środowisko).

  • Bardzo dobra wiedza z zakresu przepisów podatkowych.

  • Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w audycie, Certyfikat ACCA, Certyfikat Biegłego Rewidenta, Certyfikat Ministra Finansów.

  • Rozumienie kluczowych czynników biznesowych i aktywne poszukiwanie możliwości, rekomendowanie skutecznych rozwiązań.

Oferujemy

Firma oferuje:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,

  • atrakcyjne wynagrodzenie,

  • interesującą, pełną wyzwań pracę z perspektywami rozwoju w międzynarodowej firmie,

  • atrakcyjne warunki zatrudnienia (m.in. pakiet socjalny, na który składa się bezpłatna opieka medyczna i dofinansowanie zajęć rekreacyjno-sportowych oraz kulturalno-oświatowych) wsparcie merytoryczne zespołu,

  • świetną atmosferę w zespole i pracę w nowoczesnej kulturze organizacyjnej.

Ostatnia aktualizacja:
04.12.2016

Branża / kategoria:
Finanse / Bankowość, Księgowość / Audyt / Podatki