Administrator Infrastruktury

PKO Faktoring S.A.

Opis stanowiska

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za:

  • Instalację, konfigurację oraz administrację serwerami marki Dell, HP w budowie klastrowej

  • Instalację, konfigurację oraz administrację środowiskiem wirtualnym VMware klasy enterprise

  • Instalację, konfigurację oraz administrację systemami operacyjnymi Windows Server w środowisku AD oraz Linux

  • Instalację dostarczanych poprawek i uzupełnień aplikacji w przewidzianych oknach serwisowych;

  • Okresową aktualizację systemów, konwersje wersji systemów operacyjnych między różnymi wersjami;

  • Backup danych, tworzenie/odtwarzanie kopii zapasowych

  • Zaawansowany monitoring infrastruktury serwerów oraz LAN;

  • Identyfikację oraz rozwiązywanie problemów wydajnościowych;

  • Udział w projektach wdrożeniowych, obejmujących budowę, testowanie oraz akceptację nowych systemów w oparciu o różne rozwiązania sprzętowe i programowe.

Wymagania

Od kandydatów oczekujemy:

  • Minimum 5 letniego doświadczenia w administracji infrastruktury IT (min. 30 serwerów, min. 500 stacji roboczych);

  • Znajomości hardware serwerów firm HP, Dell;

  • Doświadczenia w zarządzaniu macierzami w topologii DC-DC wraz z replikacją synchroniczną;

  • Zaawansowanej znajomości środowiska klasy Enterprise VMware min v5.5;

  • Zaawansowanej znajomości systemów operacyjnych Microsoft Windows Server, Linux;

  • Doświadczenia w zarządzaniu urządzeniami sieciowymi (switching, routing, WiFi);

  • Znajomości min. jednej platformy backupowej (mile widziana znajomość Veaam Backup);

  • Znajomości min. jednej platformy monitoringu infrastruktury;

  • Doświadczenia w zarządzaniu urządzeniami typu LoadBalancer (Radware, F5);

  • Mile widziane doświadczenia w zarządzaniu usługą ActiveDirectory;

  • Mile widziane doświadczenie w zarządzaniu usługami IIS, Tomcat, Apache;

  • Umiejętności stosowania nieszablonowych rozwiązań;

  • Gotowości do pracy poza standardowym czasem działalności operacyjnej firmy

Oferujemy

Wybranym osobom oferujemy:

  • Umowę o pracę w jednej z najszybciej rozwijających się firm faktoringowych należącej do Grupy Kapitałowej Największego Banku w Polsce,

  • Stałe wynagrodzenie oraz premie zależne od Twoich wyników,

  • Elastyczny pakiet benefitów: od kultury, sportu i wypoczynku po fundusz emerytalny.

  • Prywatną, ogólnopolską opiekę zdrowotną,

  • Profesjonalny systemem szkoleń i możliwość udziału w wielu innowacyjnych projektach.

Ostatnia aktualizacja:
21.12.2018

Branża / kategoria:
Informatyka / Administracja