Tax Specialist

IDES Consultants Polska Sp. zo.o.

Opis stanowiska

Zadania / obowiązki:

  • Rozliczenia VAT, przygotowanie deklaracji VAT, JPK, kontakty z US, nadzór nad prawidłową dokumentacją transakcji pod kątem VAT,

  • Pełnienie roli doradcy w zakresie VAT,

  • Weryfikacja poprawności wystawionych faktur sprzedaży i faktur zakupu pod kątem prawidłowości rozliczeń VAT,

  • Księgowanie faktur i innych dokumentów księgowych,

  • Analiza kont i uzgodnienia sald,

  • Rozliczanie zobowiązań, wycena różnic kursowych, potwierdzanie i uzgodnienia sald z kontrahentami,

  • Rozliczanie i księgowanie faktur gotówkowych, zaliczek pracowniczych i delegacji,

  • Księgowanie transakcji magazynowych,

  • Księgowanie leasingów, rozliczanie różnic kursowych, ewidencja umów leasingowych,

  • Prowadzenie ewidencji samochodów służbowych, ubezpieczenia i rejestracja aut.

Wymagania

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe (prawo podatkowe, ekonomia, finanse, rachunkowość),

  • Doświadczenie na tożsamym stanowisku min. 2 lata, mile widziane w firmie produkcyjnej,

  • Znajomość zasad polskiej rachunkowości i przepisów podatkowych, głównie VAT,

  • Dobra obsługa programu Excel,

  • Język angielski na poziomie komunikatywnym.

Oferujemy

Firma oferuje:

  • Pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,

  • Pracę w zgranym zespole specjalistów,

  • Stabilne zatrudnienie i atrakcyjne warunki wynagrodzenia, roczne premie i dodatkowe benefity pozapłacowe,

  • Możliwość rozwoju zawodowego.

Ostatnia aktualizacja:
18.08.2017

Branża / kategoria:
Księgowość / Audyt / Podatki