Specjalista ds. analizy sieci (UC)

Arche Consulting Sp. z o.o. Sp. k.

Opis stanowiska

  • rozwój, projektowanie i wdrażanie ujednoliconych rozwiązań komunikacyjnych (Unified Communication) w ramach grupy na całym świecie

  • doradztwo techniczne oraz proponowanie usprawnień w zakresie rozwiązań telekomunikacyjnych (narzędzi /oprogramowania) w ramach UC

  • analizę sieci globalnej i struktury telekomunikacyjnej w celu wdrażania optymalnych rozwiązań

  • rozwijanie i utrzymanie narzędzi do gromadzenia i prezentacji danych pochodzących z platform telekomunikacyjnych

  • przygotowywanie analiz i raportów dotyczących jakości technicznej sieci i usług

  • uczestniczenie w projektach dotyczących usług i platform telekomunikacyjnych

Wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne, telekomunikacyjne lub informatyczne

  • doświadczenie we wdrażaniu i administrowaniu rozwiązań Unified Communications

  • umiejętność wykorzystania technologii QoS, SIP, Audio / Video Codecs

  • Znajomość modelu sieci OSI, sieci Ethernet, TCP / IP

  • Znajomość urządzeń sieciowych i oprogramowania

  • doświadczenie z zarządzaniu projektami informatycznymi

  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację

  • posiadanie certyfikatów ITIL®, PMP, Cisco, Microsoft – będzie dodatkowym atutem

  • umiejętność dokonywania analizy i formułowania wniosków

  • gotowość do wyjazdów służbowych  - zarówno krajowych, jak i zagranicznych

Oferujemy

  • Realizację zadań w ambitnym i nastawionym na sukces zespole

  • Otwarte, nastawione na rozwój, przyjazne środowisko pracy

  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia

  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego

  • Pakiet relokacyjny

Ostatnia aktualizacja:
04.10.2017

Branża / kategoria:
Informatyka / Administracja