Specjalista ds. walidacji modeli

mBank S.A.

Opis stanowiska

W Zespole Walidacji w mBanku dajemy Ci możliwość rozwoju w zakresie:

  • analizy i oceny wewnętrznych modeli ryzyka w banku, w obszarze ryzyka kredytowego, a także ryzyka rynkowego, płynności i stopy procentowej oraz modele wyceny, a także IFRS9,

  • udziału w pracach związanych z walidacją modeli wspólnie z pracownikami Commerzbanku w ramach modeli centralnych,

  • aktywnego kształtowania metodyki wykorzystywanej w zadaniach walidacji

  • udziału w tworzeniu strategii i polityk Banku w zakresie zarządzania modelami, w tym  ryzykiem modeli, zgodnie z wymogami Rekomendacji W KNF

Wymagania

Oczekujemy od Ciebie:

  • co najmniej 2-letniego doświadczenia w obszarze zarządzania ryzykiem w Banku (w szczególności w obszarze szeroko rozumianych modeli ryzyka)

  • bardzo dobrej znajomości zagadnień związanych z:

    • ryzykiem rynkowym, rykiem płynności oraz stopy procentowej, szczególnie w zakresie modelowania

    • regulacjami z zakresu zaawansowanych systemów ratingów wewnętrznych oraz rezerw (Basel II, Basel III, MSSF 9)

    • metodami statystycznymi i probabilistycznymi o modelowania ryzyka

    • regulacjami bankowymi oraz rekomendacjami i uchwał Nadzoru Bankowego

  • wykształcenia wyższego o profilu matematycznym, ekonomicznym, statystycznym

  • bardzo dobrej obsługi SAS i SQL

  • swobodnej znajomości języka angielskiego, pozwalającej na komunikację ustną i pisemną (przygotowywanie dokumentacji technicznej, kontakt z anglojęzycznymi współpracownikami)

  • analitycznego myślenia i umiejętności jasnego formułowania wniosków i zaleceń

  • chęci do pracy w zespole nastawionym na dzielenie się wiedzą

Oferujemy

W ramach pracy u nas oferujemy Ci:

  • zatrudnienie w ramach umowy o pracę w renomowanej instytucji finansowej

  • możliwość pracy w Zespole budującym i rozwijającym proces zarządzania szeroko rozumianymi modelami Ryzyka

  • możliwość rozwoju zawodowego, nauki od najlepszych specjalistów w swojej dziecinie oraz dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem

  • przyjazną i inspirującą atmosferę pracy, z poszanowaniem idei work life balance

Ostatnia aktualizacja:
30.07.2017

Branża / kategoria:
Finanse / Bankowość